Як відновити водійське посвідчення

На сьогодні важко уявити собі активну, сучасну та успішну людину без водійського посвідчення – і при тому як чоловіків, так і представниць прекрасної статі. Темп життя в великих містах вимагає постійного руху та економії часу і автомобіль в цьому випадку стає незамінним.

Проте виникають ситуації, від яких не застрахований жоден автолюбитель – втрата або крадіжка водійського посвідчення. І діяти в такій ситуації необхідно якомога швидше – адже процедура відновлення водійських прав є хоч і не складною, проте достатньо довготривалою. Ціна часу є безцінною, бо без посвідчення водія життєвий та робочий графік руйнуються, змушуючи Вас нервувати.

То як діяти, куди звертатися?

Спочатку попередимо, що відновлення водійського посвідчення займе цілих два місяці! Проте впадати в паніку не варто – в МРЕВ можна отримати тимчасове посвідчення.

Після того, як переконалися в факті, що Ви дійсно загубили права, необхідно звернутися до МРЕВ та написати заяву про втрату прав та вказати причину. Треба сплатити державне мито на виготовлення водійських прав в розмірі 280 грн, мати при собі паспорт та ідентифікаційний код (дублікат) та дві фотографії. Розмір фотографій – 3*4 см. Необхідно отримати довідку про те, що водійські права не були вилучені у Вас інспектором ДАІ – це коштуватиме 39 грн.

Обов’язково треба взяти свідоцтво про проходження навчання в автошколі, екзаменаційний лист водія та медичну довідку. Далі треба буде відразу сплатити всі необхідні квитанції та протягом трьох годин співробітники МРЕВ видадуть тимчасовий дозвіл на право керування автомобілем.

Цей дозвіл може бути виданий на термін до трьох місяців. Цей час потрібен для того, перевірити автентичність наданих документів та перевірки водія по базам порушників правил дорожнього руху. Водію залишається тільки чекати нових водійських прав. В МРЕВ повинні повідомити про терміни, в які можна буде забрати відновлене водійське посвідчення.

Коли будете отримувати нові водійські права, візьміть з собою усі чеки, що підтверджують оплату послуг по виготовленню документу та паспорт.

Отримавши водійські права, необхідно повернути тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом до МРЕВ. На відновленому водійському посвідченні, яке Ви отримаєте, буде помітка «Дублікат».

Якщо права вкрали, то треба звернутися до відділку поліції з відповідною заявою, хоча практика показала що результату від цього мало.

У випадку, коли необхідність обміну водійського посвідчення на нове викликана зміною прізвища (наприклад, якщо жінка вийшла заміж), ім’я або по-батькові (і такі ситуації не рідкість) або псуванням документу, то процедура відновлення прав проводиться за описаною вище схемою.

Цікавий нюанс – раніше якщо власник загубленого водійського посвідчення не сидів за кермом останній рік, то має скласти іспити на знання теорії та практики водіння. Проте в ДАІ пішли назустріч громадянам і сьогодні водій може звернутися до будь-якого відділення Державтоінспекції незалежно від місця реєстрації та отримати нові права без повторного проходження вищезгаданих іспитів, що також потребують фінансових затрат.

Хоча процедура відновлення прав стала більш простою, все ж бажаємо водіям не потрапляти в подібні випадки. Бережіть свої права!