Продавець-консультант: обов’язки та професійні якості.

Продавець-консультант

Продавець-консультант – одна з найпопулярніших професій. Затребуваність цього виду зайнятості обумовлена, по-перше, постійно зростаючою кількістю торгових центрів, особливо в великих містах, де споживча можливість жителів стабільно висока. По-друге, для старту кар’єри головне – бажання опанувати професію, адже часто роботодавці не вимагають наявності у претендентів на посаду спеціальної освіти або значного досвіду роботи. Претендентові знадобиться позитивний настрій, комунікабельність і готовність працювати на результат. А якщо ви володієте почуттям такту, вмінням переконувати, особистою чарівністю, то питання як стати продавцем-консультантом не складе для вас складності.


Безперечно, що, як і в будь-який інший професії, досвід роботи та професійні навички продавця-консультанта надають йому найвищої цінності на ринку праці. Найчастіше відсоток від продажів включений в зарплату консультанта, а відповідно – чим більш досвідчений і компетентніше продавець, тим на більш гідну оплату праці він може претендувати.

Уміння грамотно презентувати товар, розповісти про його достоїнства, викликати у потенційного покупця бажання зробити покупку – базовий навик, без якого в цій професії неможливо обійтися. Необхідно також знання техніки продажів, принципів роботи з запереченнями і негативом.

Очевидно, що для успішної роботи важливе знання специфіки товару: асортименту, цін, виробничих нюансів. Адже не розбираючись в матеріалах, з яких виготовлений продукт, не знаючи технології і місця виробництва, не вміючи розповісти про історію, переваги певного бренду, продавець-консультант навряд чи викличе довіру у потенційного покупця. Роботодавець надає співробітнику необхідну теоретичну базу в достатньому обсязі, шляхом організації тренінгів та презентацій, або презентує інформацію будь-яким іншим способом.

Обов’язки продавця-консультанта

  • Компетентне ввічливе обслуговування відвідувачів в торговому залі. Надання грамотних консультацій з будь-яких питань, що стосуються продукції та здійснення пукупки. Створення комфортних умов для вибору товару.
  • Підрахунок вартості покупки, супровід покупця до каси, пояснення умов гарантійного обслуговування.
  • Передпродажна підготовка товару: розпакування, перевірка кількості продукції, відповідність найменуванням, огляд на наявність пошкодження, маркування.
  • Підготовка до роботи торгового залу: контроль наявності товару і цінників на ньому, розміщення товару відповідно товарними групами, принципам мерчандайзингу, підтримання чистоти в залі.
  • Участь в інвентаризації товару також входить в обов’язки продавця консультанта.
  • При необхідності продавець-консультант повинен виконувати обов’язки касира і вміти оформити покупку на касі.

Додаткові навички продавця-консультанта

Переймаючись питанням, як працювати продавцем-консультантом, слід враховувати специфіку роботи з людьми. Спілкуючись з постійними і новими клієнтами, продавець повинен проявляти стриманість, дипломатичність, терплячість. Потрібно вміти викликати у потенційного покупця довіра і розуміння того, що консультант не просто хоче продати товар, а дійсно зацікавлений в тому, щоб покупка повністю задовольнила клієнта. Щира участь у виборі розміру і моделі одягу, техніки за певними параметрами, косметики по типу шкіри, волосся і так далі, підштовхує відвідувача магазину до здійснення покупки. Тому не зайвими будуть базові знання психології, розуміння правил етикету, ввічливість. Не менш важливі вміння слухати, товариськість, позитивний настрій.

Більшість продавців-консультантів працюють позмінно, проводячи велику частину робочого часу на ногах – відповідно, претендуючи на цю посаду, потрібно бути готовим до фізичних навантажень.

Розуміння тенденцій ринку, поінформованість про актуальні тренди, знання головних конкурентів і вміння підкреслити переваги продукції в порівнянні з конкуруючими виробниками значно полегшує процес спілкування з покупцем і презентації товару.

Охайний зовнішній вигляд, стриманий макіяж у жінок, поставлена ??грамотна мова – все це традиційно знаходиться серед характеристик, на які зазвичай звертають увагу роботодавці, розглядаючи кандидатуру на посаду продавця-консультанта.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: