Як підготуватися до співбесіди?

Як підготуватися до співбесіди

Запрошення на співбесіду отримано. І що далі? Звичайно, до нього потрібно підготуватися. Конкуренція на ринку праці настільки висока, що не варто позбавляти себе конкурентної переваги.


1. Дізнайтеся про майбутнього роботодавця якомога більше

Коли ви переступите поріг організації, ви вже повинні представляти внутрішнє життя фірми. Благо інтернет дозволяє витягти максимум інформації.

Почніть з відвідин корпоративного сайту. Там ви дізнаєтеся про основні проекти компанії. І зможете зрозуміти, чи цікаві вони вам. Також присвятіть час корпоративній культурі і регламентам.

Через соціальні мережі можна знайти діючих і колишніх співробітників. Не полінуйтеся і зв’яжіться з ними. Можливо, вони розкажуть набагато більше про внутрішню кухню організації, ніж офіційні джерела.

Вивчіть хоча б коротко відгуки про організацію та її вакансії. Велика ймовірність, що на співбесіді вам не розкажуть всієї правди. А під час кризи справи у компаній йдуть не завжди добре. Але ставитеся до цієї інформації критично. Все-таки не завжди вона правдива або достовірно відображає думку обох сторін.

2. Підготуйте питання на важливі теми

У міру отримання інформації про компанії, записуйте ці запитання. На частину питань ви можете знайти відповіді в процесі вивчення компанії. Решту ви зможете задати на співбесіді.

Не забувайте, що співбесіда – це в першу чергу діалог. І без питань з обох сторін важко обійтися. Тим більше, що цікаві і розумні питання позитивно характеризують здобувача.

3. Підготуйте відповіді на типові питання

Гарна імпровізація – це від репетирувана імпровізація. Готуйте відповіді на потенційні питання завжди, коли це можливо. Однозначно ви не визначите всі питання, які вам будуть задавати. І все ж це не заважає вам підготуватися.

Подивіться списки типових запитань на співбесіді. Подумайте над своїми відповідями. Ще однією підказкою може бути текст вакансії. Подивіться формулювання в вимогах. Чи на всі ви можете дати відповідь або десь плаваєте.

Найчастіше інтерв’юер буде питати вас по тексту вашого резюме. Яке останнє місце роботи? Чим займалися і чому звільнилися? Постарайтеся підготувати відповіді з урахуванням вимог компанії. Зрозуміло, що рідко у людини буде ідентичний досвід, але тим не менше він все одно може бути корисний на новому місці.

Говоріть заготовлені фрази вголос. Слідкуйте за дикцією та інтонацією. Все-таки не всі мають вроджений ораторський талант. Тому слід розвивати цю навичку при першій-ліпшій можливості. Особливо перед співбесідою.

4. Відповідайте коротко і по справі

Відповідайте на питання чітко і лаконічно. Якщо ви впевнені в собі і готувалися до співбесіди, це буде видно. Не забирайте у себе і співрозмовника час. Тривалість відповіді не більше двох хвилин.

5. Підберіть одяг під корпоративний стиль

Зустрічають по одягу. Тому постарайтеся не суперечити корпоративному стилю. Вивчіть доступні фотографії. Можливо, в організації вважають за краще одягатися в повсякденний одяг. Тоді не варто виділятися і приходити в офісному костюмі. Ви просто з порога будете сприйняті як чужинець, причому на несвідомому рівні.

І навпаки, в сферах, де кожен працівник, незалежно від положення в компанії, повинен носити костюм, будуть дивно виглядати джинси і светр.

У будь-якому випадку одяг повинен бути чистим, випрасуваним і нейтрального кольору.

6. Не чекайте, склавши руки

Пропозиція відразу приступити до роботи отримують одиниці. Набагато частіше це питання відкладається на потім. Особливо, якщо є ще кандидати або вакансія не надто термінова.

Не впадайте у відчай, якщо якийсь час не буде відгуку від менеджера з підбору. Відсутність новин, ще не означає відмову. З деякими зв’язуються і через місяць.

Візьміть ініціативу в свої руки. Зв’яжіться з рекрутером самі. Приберіть невизначеність, якщо вона вас обтяжує.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: