Як розвинути в собі комунікабельність?

Як розвинути в собі комунікабельність

На думку одного з класиків світової літератури 20 століття, людське спілкування є справжньою розкішшю. У процесі спілкування людина не тільки обмінюється інформацією, а й отримує можливість реалізації своїх якостей. У сучасному суспільстві є безліч професій, для яких потрібні гарні комунікативні навички. Чи можете ви уявити собі замкнутого журналіста, педагога, ведучого урочистостей, PR- або HR-менеджера? До закритих і нетовариських людей в більшості випадків відносяться якщо не з побоюванням, то без явної симпатії.


Ви віддаєте перевагу спілкуватися лише з тими, хто вам приємний? Шукаєте самоти, коли у вас поганий настрій? Випадково зіткнувшись зі знайомим, ви часто робите вигляд, що не помітили його? Ствердні відповіді на поставлені питання свідчать про низький рівень товариськості. У зв’язку з цим порада №1: не цурайтеся спілкування! Спілкуйтеся багато, йдіть на контакт з усіма без винятку, розмовляйте при будь-якій на те можливості.

Людині властиво вибудовувати прогнози з приводу майбутніх подій, у тому числі і щодо зустрічей з іншими людьми. Приміром, діалог з начальником обіцяє певну напруженість і скутість. Зустріч з однокласником бачиться малоцікавою, оскільки ви пам’ятаєте його як ботаніка-зануду. Усвідомте, що ви так само є повноправним учасником комунікації. Отже, можете захопити ініціативу і задати тон вашій зустрічі. Говоріть про те, що корисно і цікаво вам самому. Дізнавайтеся що-небудь нове, виймайте користь з кожної бесіди, і тоді кожна зустріч обернеться для вас захоплюючою подією. Порада №2 буде виглядати так: будьте активним учасником комунікативного процесу!

Живучи у великому місті, загубитися в натовпі, уникаючи небажаного спілкування, нескладно. Потуплений або відведений убік погляд, закриті жести і поза недвозначно сигналізує оточуючим про небажання йти на контакт. Однак подібні «дорослі хованки» сполучені з негативними емоціями набагато більш явними, ніж безпредметний діалог з неприємним вам знайомим. Щоб не губитися в здогадах: «помітив – не помітив, дізнався – не впізнав, чи налаштований на розмову?» Почніть розмову самі. Ви переконаєтеся, що нічого страшного в цьому немає. Отже, порада №3: ??частіше зав’язуйте бесіду самі.

Відповідаючи на стандартні «ну як ти?» І «як справи?» Не будьте надто формальні. Сухість і без емоційність відповідей розцінюється співрозмовниками в більшості випадків як замкнутість, недоброзичливість і небажання спілкуватися. Порада №4: не бійтеся проявляти ваші емоції! Нікому не цікаво спілкуватися з роботом, вірно?

Золоте правило будь бесіди – повага. Там, де немає поваги, немає місця і довірі. П’ята порада – поважайте думку співрозмовника, наскільки сильно б воно не різнилася з вашим. Повага до думки опонента аж ніяк не зобов’язує вас погоджуватися з ним. Просто вислухайте його уважно, не перебивайте. Після цього відзначте ті моменти, які ви поділяєте, а потім можете висловити і незгоду. При цьому не можна сперечатися, говорити опонентові, що він не правий, не компетентний, не зрозумів суть справи. Цим ви лише образите його, що погіршить комунікацію.

Спробуйте, навпаки, погодитися, хоча б формально. Скажіть що-небудь на зразок «припустимо, я з вами погоджуся», або «припустимо, що ви маєте рацію». Мета будь-якого діалогу – знаходження «точок дотику», а не доказ власної переваги.

Тим, хто має намір розвинути свої комунікативні навички, слід пам’ятати, що товариськість проявляється не тільки вербально. На готовність або небажання спілкуватися вказують також поза, жести і вираз обличчя. порада №6: стежте, щоб ваше обличчя і рухи тіла висловлювали дружелюбність і відкритість. Навіть якщо спочатку вам доведеться здійснювати над собою зусилля, з часом потрібний стан стане для вас природним.

А чи знаєте ви, в чому полягає головний секрет комунікабельності? У задоволенні! Комунікабельна людина не ставить в основу особистість співрозмовника, йому цікавий сам комунікативний процес! Сьомий порада: навчіться насолоджуватися процесом спілкування, і ви побачите, як багато позитивних, розумних, цікавих і чудових людей довкола жадають спілкування з вами!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: