10 дивовижних фактів про українську економіку!

українська економіка

Зерно, сталь і соняшникову олію – це явно найвідоміші експортні товари України, але далеко не єдині. Добре відомо про зміцнення репутації України завдяки майстерності в сфері інформаційних технологій та індустрії моди, але динамічно розвиваються і інші галузі економіки, включаючи авіацію, архітектуру і дизайн.


Економіка володіє величезними і перспективними технологічними можливостями, оскільки в її розпорядженні сильні наукові та інженерні традиції. Виробництво таких товарів і послуг вже підігріває середній клас. Ось десять причин, чому українська економіка заслуговує більш пильної уваги.

1. Безпілотні літальні апарати. Київська компанія Drone.ua виробляє безпілотні літальні апарати або дрони, які продаються в Україні та Європі. Вона створила в Литві спільне підприємство під назвою UAV.tools, яке розповсюдило свою технологію в 15 європейських країнах. Незабаром воно відкриє офіси в Великобританії і Молдові. Компанія також планує підкорювати ринки Південної Африки і Південної Америки.

Компанія не тільки експортує літальні апарати, але також надає технічну підтримку, навчання і послуги з обробки даних. В Україні дрони задіяні в сільському господарстві, в той час як в ЄС вони зазвичай використовуються в геодезії і топографії.

2. Літаки. Українська авіапромисловість має довгу історію зі створення таких великих літаків, як “Мрія” і “Антонов”, і будівництва невеликих літаків для конкретних цілей. Літаки Aeroprakt використовуються туроператорами, рятувальниками в Сінгапурі для спостереження за береговою лінією, британські і датські пілоти з їх допомогою проводять свою навчальну програму, а австралійці гасять пожежі. Компанія має офіси приблизно в сорока країнах.

3. Радіаційні детектори. Після ядерної катастрофи на АЕС Фукусіма в 2011 році глобальний попит на прилади для вимірювання радіації збільшився. Українська компанія Ecotest скористалася цією можливістю, щоб експортувати своє обладнання за кордон. В даний час вона поставляє радіаційні детектори більш ніж в 70 країн світу. Компанія Ecotest також розробила новий дозиметр-радіометр SVG-3 для німецької компанії Bruker. Незабаром він буде представлений рядом європейських міністерств оборони. Прилади компанії Bruker широко використовуються силами НАТО, дозиметр SVG-3 також в майбутньому може бути взятий на озброєння НАТО.

4. Додатки. Український стартап Petcube дозволяє вам грати зі своєю собакою чи кішкою, коли вас немає вдома. За допомогою програми, встановленого на вашому смартфоні, ви можете бачити своїх вихованців, розмовляти і навіть грати з ними, використовуючи встановлений лазер. У 2014 році Europas назвав Petcube кращим стартапом року в галузі електронних пристроїв.

5. IT-продукція. Розробка програмного забезпечення та консалтинг – ще одна сильна сторона. IT-сектор знаходиться на підйомі, надаючи аутсорсингові послуги європейським або американським клієнтам. Львів і Харків мають свої IT-кластери, у деяких українських компаній є офіси в Україні та за кордоном.

Наприклад, SoftServe, IT-компанія з українським корінням, має офіси по всьому світу і центри розробки по всій Східній Європі. Вона надає компаніям послуги в області хмарних обчислень, безпеки, UX дизайну і аналітики. SoftServe розробила систему BioLock, яка дозволяє постійно стежити за здоров’ям водія під час водіння. SoftServe допомогла Yottaa, розробнику провідної хмарної платформи, створити рішення для роботи з великими обсягами даних. За допомогою цієї платформи підприємства можуть управляти операціями кінцевих користувачів, прискорювати і захищати ці процедури на всіх пристроях в режимі реального часу.

6. Байдарки та човни. Харківська компанія Borika виробляє комплектуючі для човнів і байдарок і продає їх в основному в Німеччину. В даний час вона також працює з Armor-X, італійським виробником водонепроникних чохлів для стільникових телефонів.

Іншими харківськими компаніями, які експортують човни, є GrandBoat і Brig. Деякі з човнів Brig були навіть задіяні в зйомках голлівудського блокбастера.

7. Сучасна архітектура. Український конструктивізм початку ХХ століття знаходить своє відображення в сучасній українській архітектурі і дизайні. Наприклад, студія Сергія Махно виконує проекти в Португалії, Грузії, Німеччини та Монако, а також планує проекти у Франції. Ця студія дизайну інтер’єрів вже реалізувала 360 проектів в 16 країнах і збирається відкрити офіс в Лондоні в цьому році.

8. Мода. Vogue не може насититися українськими дизайнерами. Після євромайдана журнал вже кілька десятків разів показував національні костюми України. Оскільки етнічний дизайн став популярним у всьому світі, одяг українських дизайнерів придбали досить багато: принцеса Марі Датська носить вишиванку компанії Varenyky Fashion, голлівудським зіркам подобається одягати елегантні жіночі сукні від Olena Dats на кінофестивалі і вечірки (у Dats є вісім бутиків в Україні та магазини в Парижі , Лос-Анджелесі і Дубаї), а Alonova і RITO продаються в Європі.

9. Книги та друк. Видавничий сектор України злітає завдяки зростаючому попиту на літературу українською мовою і творчим книжковим дизайнерам і видавництвам. Вони також шукають можливості на світових ринках, а окремі з них досягають успіху. Харківська друкарня “Фактор-Друк” надрукувала на німецькій мові 40 000 книг для австрійських дітей. Вона також працювала з компанією Disney, яка ретельно перевіряла стандарти друку і виявила, що вони є високими.

10. Фільтри для води. Науковий потенціал став ключовим інструментом для компанії Ecosoft, українського виробника фільтрів для води, в процесі виходу на світові ринки. Компанія розробила фільтри для води, які продаються в ряді країн.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: