6 помилок підприємців, які ставлять під загрозу їх бізнес!

помилки підприємців

Часом буває так, що людина віддає своїй справі всі сили, але все одно не може побудувати успішний бізнес. Цілком можливо, що бізнесмен просто допускає фатальні помилки, властиві багатьом підприємцям.


Іноді далеким від бізнесу людям і недосвідченим новачкам здається, що успішні бізнесмени живуть в дивовижному світі, де можуть насолоджуватися життям і ні в чому собі не відмовляти. Ця думка дуже далека від істини.

Якщо підприємець не буде дотримуватися певних правил і дозволить собі розслабитися, він може втратити свій бізнес. 6 головних помилок бізнесменів, які можуть поставити хрест на їхній справі.

1.Вважати себе найрозумнішим

У бізнесі ніколи не можна ставити себе вище за інших і намагатися демонструвати свою компетентність в абсолютно різних питаннях. Мабуть, це є однією з головних причин краху підприємців.

Коли людина насправді вважає себе найрозумнішою, в її компанії ніколи не буде сильних співробітників. По-перше, вони не будуть розвиватися, оскільки звикнуть до того, що всі рішення приймає начальник, і він же бере на себе всю відповідальність. По-друге, якщо ви вважаєте себе краще за всіх, то просто не захочете брати на роботу розумних людей, які можуть скласти вам конкуренцію.

Якщо ви дійсно вважаєте, що на голову вище інших, слід добре подумати над своїми амбіціями і в разі необхідності звернутися до психотерапевта.

2. Сподіватися на кращі часи

Після економічної кризи мільйони людей по всій країні, включаючи бізнесменів, згадують, як добре жили до цього. Їм весь час щось заважає: девальвація гривні, влада, керівництво і так далі.

Інші люди зрозуміли, що минуле не повернути і грошей просто так їм ніхто не дасть. Тому замість того, щоб нити і скаржитися, вони почали працювати ще старанніше, ніж до кризи.

Безумовно, коли ви шукаєте відмовки і сподіваєтеся, що справи самі налагодяться, – це шлях в нікуди. Успіху досягають лише ті, хто працює тут і зараз, а не чекає біля моря погоди.

3.Чекати моментального результату

Багато власників бізнесу відразу ж після запрошення на роботу нового співробітника чекають, що він буде демонструвати лояльність, професіоналізм і максимальну самовіддачу. Коли цього не трапляється, бізнесмен починає звинувачувати підлеглого. Насправді новим співробітникам не завжди підходить компанія, колектив і корпоративна культура. Щоб домогтися лояльності підлеглого, необхідно докласти багато зусиль в перші місяці його роботи.

Потрібно розуміти, що кожна людина має потребу в періоді адаптації, під час якого він повинен зрозуміти, що потрапив в хороший колектив з адекватним керівником. Під час співбесіди слід розповісти потенційним співробітникам про систему мотивації, критерії ефективності та результати, які повинен показати новачок.

Як показує практика, найчастіше люди на випробувальному терміні йдуть через невідповідність очікувань і реальності. Так що власнику бізнесу важливо спочатку розставити всі крапки над «і» в питанні матеріальної винагороди і необхідних результатів. Крім того, слід пояснити новобранцям, які фінансові та кар’єрні перспективи відкриває перед ним робота в компанії. Адже навряд чи хоч одна людина може працювати з повною самовіддачею, не бачачи перед собою можливостей для зростання.

Керівник зобов’язаний довести новому співробітнику, що компанія надає шанси для професійного розвитку. У наших реаліях цього чомусь не надають особливого значення, але абсолютно даремно. Співробітники повинні розуміти, що зможуть розвиватися і навчатися. Одне з ключових завдань керівника – створення культури постійного розвитку підлеглих. Солідний власник бізнесу стежить за навчанням, оцінками, результатами роботи і стимулюванням своїх підлеглих.

Хороший начальник завжди знаходить спосіб зробити роботу більш цікавою для співробітників. Якщо людині доводиться багато часу проводити на роботі, займаючись одноманітною рутиною, то не варто чекати від нього ефективності та максимальної самовіддачі. Співробітники починають повністю викладатися тільки тоді, коли бачать перед собою нові виклики, цікаві завдання та амбітні цілі. Добре, якщо вони при цьому відчувають себе важливою частиною команди, здатної вплинути на загальний результат. Якщо робота позбавлена ??всього цього, співробітник рано чи пізно втратить мотивацію.

4.Одноосібно приймати всі рішення

Керуючи колективом, необхідно залучати всіх його членів до процесу прийняття рішень. Тільки так ви зможете розкрити потенціал кожного зі співробітників. В результаті ніхто не залишиться байдужим, всі співробітники будуть відчувати себе зацікавленими та погодяться працювати заради компанії на максимумі можливостей.

Ви можете бути геніальним менеджером і стратегом, але без команди однодумців ніколи не досягнете успіху.

5.Перекладати відповідальність на інших

Часто бізнесмени намагаються знайти виправдання своїм невдачам. Одні звинувачують своїх співробітників, скаржачись на дефіцит кадрів і відсутність мотивації. Інші нарікають на конкурентів і складну ситуацію на своєму ринку. Треті скаржаться на економічну ситуацію в країні і пасивність держави.

Але мало хто задається питанням: «Можливо, це я десь припустився помилки?». Адже саме так і трапляється найчастіше. Але не варто боятися своїх промахів. Якщо ви визнаєте власну помилку, значить готові її виправити. Якщо ж перекладаєте відповідальність на інших, то ваші справи ніколи не налагодяться.

6. Думати, що кадри вирішують все

Деякі бізнесмени намагаються заманити до себе успішних менеджерів з високою зарплатнею, розраховуючи, що вони принесуть миттєвий результат. Але наявність класних фахівців в штаті ще не гарантує компанії успіх.

Деякі менеджери можуть роздати багато обіцянок, але майже нічого не зробити. Якщо вибирати між невмотивованим професіоналом і лояльним співробітником, який знаходиться в процесі навчання, то слід віддати перевагу останньому.

Якщо людина починала будувати з вами компанію або ж поступово піднімався в ній по кар’єрних сходах, вона буде робити все для її процвітання, на відміну від висококваліфікованого фахівця, який приходить заробляти великі гроші.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: