Аудиторська перевірка!

Аудиторська перевірка

Аудиторська перевірка являє собою перевірку фінансово-економічної діяльності організації, що проводиться на підставі документів щодо фінансової звітності, поданих аудитору.

Аудиторська перевірка має на увазі перевірку: бухгалтерської звітності за основними параметрами; її відповідності правилам і законодавчим нормам, а також юридичним і господарськими документами (статутом, установчим договором, контрактами і т.п.).

Дуже важливо розглядати аудиторську перевірку в якості кваліфікованої допомоги з питань відповідності здійснених організацією фінансово-господарських операцій законодавству. Досвідчений аудитор по ходу перевірки відповість на всі виникаючі у клієнта питання. Іншими словами, ви зможете прояснити окремі питання щодо застосування існуючого законодавства в конкретних ситуаціях, що виникають у вашій організації. І крім того, усунути помилки в ході перевірки.

У чому користь аудиторської перевірки?

Видані за результатами перевірки аудиторський висновок і звіт аудитора є для керівника важливими джерелами інформації з різних питань, у тому числі щодо професіоналізму головного бухгалтера.

Аудиторська перевірка мінімізує податкові ризики. В ході перевірки встановлюється, наскільки правильно обчислюються податки і збори, а також застосовуються податкові пільги.

Завдяки документам, що готується аудитором за результатами перевірки стає можливим удосконалення системи внутрішнього контролю організації.

За методом проведення розрізняють аудиторську перевірку:

  • суцільну;
  • вибіркову;
  • комбіновану;
  • документальну;
  • фактичну.

Суцільна. Вивчаються вся сукупність первинних бухгалтерських документів, регістрів аналітичного та синтетичного обліку, а також зміст бухгалтерської звітності.

Вибіркова. Документація бухгалтерського обліку підприємства перевіряється не в суцільному порядку, а вибірково. За допомогою такої перевірки відбувається отримання досить точних даних по будь-якій малій частини звітності, визначеної одним із спеціальних методів (випадковий, систематичний або комбінований відбір).

Комбінована. Є поєднанням суцільної і вибіркової перевірок. У суцільному порядку перевіряються нечисленні операції, які пов’язані з високим ризиком (наприклад, валютні операції). Вибірково перевіряються операції, досить великі за обсягом (наприклад, касові, господарські).

Документальна. Така перевірка має обмеження по вивченню тільки документів бухгалтерського обліку (первинних і зведених), а також бухгалтерської та податкової звітності суб’єкта. При даній перевірці не проводяться інвентаризація, усне опитування персоналу аудиторською організації. Здійснюється дана перевірка, як правило, без виїзду на об’єкт, що перевіряється.

Фактична. Має на увазі виїзд на об’єкт, що перевіряється.

Стадії (етапи) аудиторської перевірки

1-й етап: організація і планування

Включає: офіційну пропозицію клієнта про проведення аудиту; ознайомлення з фінансово-господарською діяльністю; розробку і узгодження спільного плану, програми аудиту; складання листа про проведення аудиту, а також підписання договору на проведення аудиторської перевірки.

2- й етап: збір аудиторських доказів

Включає: тестування засобів контролю; проведення процедур перевірки по суті.

3-й етап: завершення аудиту

Включає: узагальнення і систематизацію аудиторських доказів; повідомлення отриманої за результатами аудиту інформації; складання аудиторського висновку.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: