Аутсорсинг для стартапу.

Аутсорсинг для стартапу

Дуже часто стартапи стикаються з тим, що у них не вистачає коштів на рекрутинг кваліфікованого персоналу, особливо якщо присутність цих людей не потрібно протягом усього дня, а послуги їх потрібні лише час від часу. І поки деякі ретрогради ламають голови над тим, де знайти грошей, прогресивні підприємці наймають віддалених фахівців.

Що може робити віддалений помічник?

Допомога в організації бізнесу і першому запуску. Такі люди допомагають вам інформаційно, складають документи, шукають приміщення для офісу і складу, займаються рекрутингом персоналу, спілкуються з агентами, організовують переговори, торгуються з постачальниками.

Управління контактами. Збір інформації про потенційних партнерів або клієнтів, ведення бази та активне залучення до співпраці, організація зустрічей або телефонних переговорів.

Організація розкладу. Фактично все, що повинен робити персональний помічник або секретар. Вести діловий щоденник, нагадувати про важливі події, організовувати зустрічі, купувати квитки на літак і бронювати місця в готелях.

Управління електронною поштою. Це один з тих видів діяльності, який можна повністю віддати на аутсорсинг. А якщо людина проявить талант і компетентність, то їй цілком можна делегувати обов’язок відповідати на деякі листи, які не потребують вашого принципового втручання.

Управління телефонними дзвінками. З появою таких технологій як Skype більше не потрібно обов’язкова присутність секретаря в сусідній кімнаті. Насправді людина з того боку телефонної розмови не зможе відрізнити, дзвонить він безпосередньо в фізичний офіс за конкретною адресою або ж людині, яка перебуває у себе вдома.

Ведення блогів і соціальних мереж. Все, що стосується інтернету, не просто можна, а зобов’язано працювати віддалено. Сама технологія диктує правила, до того ж це дешевше, ніж платити людині за перебування на оплачуваному ж вами робочому місці. Такі люди не просто візьмуть на себе обов’язки щодо створення та ведення акаунтів, але так само запропонують план розвитку сторінок і залучать цільових користувачів на ваш основний ресурс.

Інтернет-дослідження. Сучасні тенденції маркетингу, пошук підходящих резюме, аналіз даних з Гугл Аналітікс і Яндекс Метрики, підбір потрібної інформації та іншого. Все буде зібрано, проаналізовано, будуть зроблені відповідні висновки і представлено вам в кращому вигляді.

Складання презентацій і коректура. Ваш віртуальний помічник зможе освіжити будь-яку частину інформації, яку ви задумаєте представити громадськості в усній або письмовій формі, і так само у вигляді презентації в PowerPoint.

Підтримка електронної комерції. Багато продавців насправді не мають фізичного офісу, і в цьому випадку весь персонал у них так само віртуальний. Сео-аналітики, фахівці з просування, менеджери з продажів, фахівці з логістики, адміністратори сайту і все, без кого не може працювати жоден інтернет-магазин.

Управління документами. Бізнес – це потоки інформації, яку хтось повинен структурувати і архівувати. Віртуальний помічник може розібратися в накопичених даних і належним чином організувати їх зберігання. На додаток до цього, віртуальні помічники можуть забезпечити перенесення даних зі старого сайту на новий, управляти електронними таблицями і базами даних, оцифровувати інформацію і створити зручну навігацію по вашим архівам.

Які переваги та недоліки найму віртуального помічника?

Економічність. Ви платите тільки за виконану роботу і не несете ніяких додаткових витрат, такі як податки, страхування, організація робочого місця у фізичному офісі.

Швидкість. Віртуальний помічник зацікавлений в тому, щоб зробити роботу якісно і якомога швидше, щоб вивільнити час для виконання інших завдань і заробити якомога більше грошей.

Ефективність. Ви завжди будете отримувати якісно виконану роботу без необхідності робити знижку на поганий настрій співробітника, наявність особистих проблем або просто психологічне вигоряння. Адже ці люди знаходяться поза офісною рутиною і при необхідності завжди можна знайти “свіжого” помічника.

Недолік у віртуального помічника за фактом тільки один – вам доведеться довірити особисту і професійну інформацію незнайомій людині, яку ви, можливо, ніколи в очі не бачили і не побачите. Боротися з цим можна двома способами. Перший – методом проб і помилок, перевіряючи кандидатів менш складними і не дуже значущими завданнями, щоб можливі втрати не виявилися для вас фатальними. Другий – звернутися в агентство, що спеціалізується на наданні таких видів послуг.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: