Аутстаффінг або аутсорсинг?

autstaffing-abo-autsorsing

Довірити бізнес-процес зовнішньому виконавцеві або керувати ним особисто, але із залученням позаштатних кадрів? Що вибрати, аутстаффінг або аутсорсинг? Про переваги та ризики аутсорсингу і аутстаффінгу?

Аутстаффінг: поняття, плюси і мінуси

Що таке аутстаффінг? Вивід працівників за штат. Формально будучи співробітником агентства, людина працює у компанії-замовника. Агентство, в свою чергу, відповідає виключно за виплату зарплати і оформлення трудових книжок. При аутстаффінгу клієнт отримує від агентства тільки персонал, а управління здійснює самостійно.

Переваги. Наявність у замовника позаштатного персоналу на період розширення виробництва. Постачальник допоможе набрати і навчити працівників, а клієнт не нестиме фінансових і юридичних ризиків при звільненні співробітників, коли необхідність в них відпаде.

Доцільність. Може бути вигідний тактично, якщо вам дійсно необхідно отримати певну кількість «рук» на певний час. Це актуально, наприклад, на стадії виведення нового продукту на ринок, відкриття додаткових виробничих ліній або магазинів. У всіх інших випадках, якщо ви хочете «заховати» під маскою аутстаффінгу постійно діючі функції – кур’єрів або водіїв, складських робітників або секретарів, рекрутерів або операторів колл-центру, ви, швидше за все, отримаєте тільки проблеми. Причому як з боку постачальника, який буде намагатися всі ризики перекласти на вас, так і з боку закону.

Аутсорсинг: поняття, плюси і мінуси

Що таке аутсорсинг? Передача всієї бізнес-функції, разом з обладнанням і процесами, під управління постачальнику. Таким чином, аутсорсер повністю відповідає за результат роботи своїх співробітників. При аутсорсингу клієнт отримує послугу, повне керування функцією, наприклад колл-центр або склад при якому всіма процесами і працівниками керує провайдер.

Переваги. Можливість залучити досвід і експертизу від постачальника і наявність у нього ресурсів для забезпечення графіка ваших робіт. Крім того, аутсорсинг дозволяє скоротити своїх менеджерів, які раніше управляли функцією, переданої зовнішньому виконавцеві, або переорієнтувати їх на інші завдання.

Підводні камені. Якщо вибрати некваліфікованого провайдера, ризики, що очікуваний результат не буде досягнутий, вкрай великі. Керувати цим можна через грамотний процес закупівель, що дозволяє вибрати постачальника, який володіє досвідом, експертизою і ресурсами для вирішення ваших завдань. Завдання компанії – зрозуміти разом з виконавцем, що закладено в ціну пропозиції і як аутсорсер збирається управляти процесами в житті, а не на папері.

Доцільність. Це стратегічне рішення, і воно повинно прийматися на рівні топ-менеджменту компанії, з повним розумінням, які вигоди принесе. Очікувати короткострокової економії від аутсорсингу не варто, тому що на перших порах постачальник буде виконувати ці завдання тією ж кількістю персоналу. Резонно говорити про стратегічну вигоду: управління ризиками, залучення ресурсів, підвищення продуктивності функції і забезпечення безперервності бізнесу.

На практиці аутсорсинг обходиться дешевше. І це тільки пряма фінансова вигода! Економію від підвищення якості сервісу, зниження ризиків і зростання ефективності функції потрібно рахувати окремо.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: