Бізнес без стартового капіталу: міф чи реальність.

Бізнес без стартового капіталу

Багато з нас неодноразово замислювалися про запуск стартапа і відкритті власної справи. Але дуже часто ми стикаємося з проблемою відсутності стартового капіталу для реалізації своєї бізнес-ідеї. Через це багато хто назавжди відмовляються навіть пробувати відкрити власну підприємницьку справу, так як думають, що починати бізнес, якщо у тебе немає грошей, нерозумно.


Тим не менш, не варто впадати у відчай, адже сьогодні можна відкрити малий бізнес з мінімальними фінансовими вкладеннями. Правда почати подібне підприємництво часом складніше і це вимагає від організатора чимало часу і сил. Але стартапи без початкового капіталу, як показує практика, можуть мати не менше вигідний фінансовий ефект, ніж малий бізнес з великим фінансовим вкладенням.

Якщо ви ще досі думаєте, що це неправда, пропонуємо вам покрокову інструкцію запуску стартапу без залучення фінансових коштів, що ще раз доводить, що бізнес без стартового капіталу – не міф, а реальність.

Бізнес без стартового капіталу: переваги і недоліки

«Бізнес без початкового капіталу можливий», – ця думка повинна міцно зміцнитися у вашій підсвідомості, якщо ви хочете поповнити ряди успішних бізнесменів, але не маєте грошей на запуск стартапа.

Але, не варто ідеалізувати процес запуску подібного стартапу, адже в ньому є не тільки ряд переваг, але і – дуже серйозні недоліки.

Насправді переваг бізнесу без початкового капіталу досить багато, ми представляємо основні з них:

– Мінімізація фінансових ризиків: ви не вкладаєте власні кошти, а значить, в разі невдачі, нічого не втратите.

– Перший прибуток, який ви отримаєте від реалізації стартапу, буде «чистим». Іншими словами, ви не будете намагатися «відбити» вкладені гроші, а відразу будете отримувати чистий дохід.

– Не роблячи вклади, ви не ризикуєте ними, а це значить, що ви можете дозволити собі експериментувати, вчитися, робити помилки, ризикувати.

Недоліки бізнесу без початкового капіталу, це:

– Переважно невеликий прибуток, особливо, на перших порах.

– Необхідність прикладати багато зусиль і витрачати багато часу, оскільки через відсутність грошових коштів ви не зможете найняти співробітників, орендувати офіс і т.п.

Покрокова інструкція запуску стартапу без залучення фінансових коштів

1.Вибираємо сферу діяльності і визначаємо ідею

Першим кроком на шляху до відкриття власної справи без будь-яких фінансових вкладень є вибір сфери діяльності та визначення з ідеєю стартапу. Що стосується першого, то існує велика кількість сфер, в яких ви можете відкрити підприємництво і бути успішним без початкового капіталу. Наприклад: освітні послуги, бізнес в інтернеті, клінінг, ремонтні послуги і багато інших.

Крім того, необхідно точно визначитися з напрямком свого руху. Для досягнення успіху в бізнесі необхідно вибирати ідею, яка вам дійсно цікава, і чітко розуміти яких результатів ви хочете досягти реалізацією подібного стартапу. Також необхідно враховувати інноваційну складову ідеї і унікальність вашої пропозиції в процесі розробки.

Варто зазначити, що на першому етапі також необхідно детально проаналізувати наявність найближчих конкурентів і рівень вільного доступу на цей ринок.

2. Складаємо бізнес-план

Для того, щоб правильно скласти бізнес-план необхідно зробити всі максимально точні розрахунки витрат і доходів, визначити ефективність ведення справи, а також його прибутковість та унікальність.

Одним з основних етапів при складанні бізнес-плану є розрахунок точки беззбитковості, оскільки саме вона визначить час окупності вашого стартапу.

Основними пунктами, які повинні бути позначені в бізнес-плані, є такі:

  • етапи реалізації проекту з термінами;
  • конкурентні переваги;
  • шляхи розвитку;
  • рекламні ходи і т.п.

3. Переходимо до технічних деталей

На цьому етапі необхідно прорахувати всі технічні сторони запуску стартапу, на кшталт оренди, закупівлі матеріалів, обладнання, сировини, підготовки приміщення.

4. Підбираємо персонал і запускаємо бізнес

На четвертому етапі необхідно провести функціональне обстеження і прописати всі функції, які необхідно виконувати в процесі реалізації проекту. У разі, якщо ваших сил виявляється недостатньо, можна залучити однодумців і переходити до реалізації бізнес-ідеї.

5. Отримуємо прибуток

П’ятий етап – найбільш приємний в процесі реалізації стартапу, оскільки під час його необхідно налагодити процес діяльності, підбираючи найоптимальніші варіанти, контролювати фінансові потоки, намагаючись відкладати кошти для подальшого розширення власної справи і, безпосередньо, отримувати прибуток.

Історії відомо чимало випадків, коли люди з різними ідеями та методами досягали успіху. Адже раніше багато з речей, якими ви зараз користуєтеся повсюдно, були чимось зовсім неймовірним. Так що все в ваших руках, відкрити власну справу без початкового капіталу можна, але для цього необхідно докласти масу зусиль і бути готовим до будь-яких труднощів.

Джерело: hyser.com.ua

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: