Бізнес – тренди: нові принципи ведення бізнесу!

Бізнес - тренди

З усіх боків сьогодні чутно про те, що нові технології зумовили новий образ життя, а разом з ним і новий спосіб ведення бізнесу. Часи змінилися остаточно, тому ніколи не повернуться, рухатися треба швидше. Тому, якщо ви сьогодні керуєтеся в справах тими правилами і методами, які заповів вам дідусь, то не дивуйтеся, якщо ваш бізнес починає (або продовжує) тонути серед конкурентів.

Еко-тренд

Екологічність сьогодні має надзвичайне значення. Турбота про планету – це тренд не тільки цього сезону або року, а цілої епохи. Користуючись технікою, ми пам’ятаємо про те, що людство має на меті зберігати і відновлювати природні ресурси. Еко-тренд поширюється всюди: органічні продукти, екологічно чисте виробництво. Одних тільки магазинів екологічної їжі стає з кожним днем ??все більше, а кількість людей, які приділяють увагу як свого здоров’я, так і стану навколишнього середовища, зростає.

Дуже важливим є ставлення до аудиторії. На першому місці – людяність. І це стосується не тільки клієнтів вашої компанії, але і ваших співробітників. Робочі місця також все далі відходять від стандартних кабінок (так званих cubicles) і стають простором, де людям приємно проводити час. Варто подивитися на офіси таких світових лідерів нового покоління, як Google або Facebook, щоб переконатися.

Екологічність робочих місць також набуває значення. Так, в Індії вже почали «вирощувати» екологічні будівлі. Офісні приміщення, в яких за рахунок рослин створюється свіже повітря, і все, що можна, йде в переробку. Якщо проекти такого розмаху – рішення, яке може дозволити собі не кожен, то будь-яка фірма, незалежно від розміру, може вирішити для себе питання відмови від паперу або зменшення його використання. На рівні власного бізнесу, варто запитати себе: що можна зробити, щоб поліпшити навколишнє середовище – природа навколо і природу людських відносин.

Стратегія блакитного океану

Щоб відшукати свій ринок, маркетологи пропонують стратегію «блакитного океану». Її сутність полягає в тому, щоб не конкурувати в відомому просторі ( «червоний океан»), а формувати окремий ринок. Найбільш видатні приклади створюють цілі нові індустрії (як онлайн-аукціон eBay), а й змінити правила гри в рамках існуючої індустрії – вже неабияке досягнення. Так зробили Cirque du Soleil, причому в індустрії, яка вже давно переживає занепад. Цирк як такий перестав бути одним з улюблених розваг для дітей (і їх батьків), і нічого нового від нього вже не очікували. Cirque du Soleil довели, що навіть в такому непривабливому становищі існує можливість для інновацій і для божевільного зростання доходів. Вони заново відкрили цирк як концепцію. Замість клоунів з фальшивими букетами квітів і фонтанами сліз – чарівні акробатичні і драматичні трюки. Cirque du Soleil вибрав не конкуренцію за існуючу аудиторію дітей (яка все зменшується), а створив новий цирк для нової аудиторії – дорослих, які звикли до мистецтва, для корпоративних клієнтів.

Серед інших прикладів компаній і продуктів, які втілюють стратегію блакитного океану – Nintendo Wii, Apple, Ford і багато інших. Робота з блакитними океанами – це робота не з компаніями або індустріями, це робота з брендами. Одна і та ж компанія може створити блакитний океан в одному і провалитися в іншому. Там, де інші вважають ті ресурси, що вже відомі, новатори створюють мрію, ризикують. Багато в чому створення блакитного океану – це стрибок у невідоме, це великі ризики, адже врахувати прибутку на ринку, якого ще немає, завдання, як мінімум, складне, а, як максимум, неможливе. Тому більшість компаній і дотримуються стратегії червоного океану – ризикувати і пірнати з головою в новий зможе не кожен.

Надалі все більше інновацій буде базуватися на стратегії Блакитного Океану. Автори стратегії впевнені (і їм важко заперечити), що блакитні океани – це двигуни інновацій. Маються на увазі інновації не технологічні, а концептуальні. Звичайно, з ростом технологій відкриваються і нові можливості для того, щоб швидше і краще впроваджувати новинки, але головне – це можливість побачити за межами того, що вже існує, і зазирнути в те, що тільки може стати реальністю.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: