Cарафанний маркетинг – «із уст в уста»!

carafanniy-marketing

Серед інструментів сучасного маркетингу окремо стоїть такий неформальний метод просування, як «сарафанне радіо». Така форма передачі інформації була в усі часи, але зараз маркетологи навчилися її використовувати для просування бренду. У нашій статті ми розберемо, що ж таке сарафани маркетинг і які принципи сарафанного радіо відомі.


Бізнес сарафанного радіо розвивається стрімкими кроками. Адже люди розмовляють один з одним і діляться цікавими моментами. Тому, якщо змусити їх говорити про певний товар або послуги, це принесе компанії прибуток.

Даний інструмент маркетингу ще називають “з вуст в уста” (word of mouth marketing, або WOM-маркетинг), і це саме просте і зрозуміле визначення. Сарафанний маркетинг – це певні дії, які спрямовані на управління розмовами людей. Спеціаліст повинен зробити так, щоб люди самі хотіли говорити про фірму і її пропозиціях. Заснована така стратегія на наступних правила:

  • Повинна бути простою.
  • Повинна чіпляти.
  • Повинна заслуговувати довіру.
  • Повинна робити клієнтів щасливими.

Спеціаліст повинен зробити так, щоб люди самі хотіли говорити про фірму і її пропозиції.

Цих рекомендації потрібно дотримуватися, щоб була ефективність. Основа даного методу – це розмови між людьми.

Компоненти

Метод сарафанного радіо складається з декількох компонентів, без яких він просто не буде ефективний. Це такі елементи:

Лідери. Потрібно відшукати тих ораторів, які будуть більше інших говорити про бренд. Цих людей можна знайти серед вже наявних клієнтів або тих, хто тільки збирається скористатися пропозиціями. Можна розглянути і своїх працівників, якщо вони володіють гарними ораторськими здібностями. Важливо, щоб ці люди мали авторитет у певних колах і могли, що називається, впливати на інших. З такими ораторами представники фірми повинні налагодити контакт.

Вибір тем. Це важливий компонент, тому що тема повинна бути цікавою, щоб клієнти хотіли про неї говорити зі своїми знайомими. Краще підбирати вірусні теми, вони самі причепливі і запам’ятовуються. Важливо знати: що добре для реклами в ЗМІ або буклету, не завжди підходить для живого спілкування.

Підбір інструментів. Фірма не повинна просто чекати, коли про неї почнуть говорити. Для цього потрібно використовувати такі інструменти, як кнопки соціальних мереж, розсилки електронних листів і блоки “з цим товаром також дивляться”, “популярне”.

Участь в розмовах. Представники фірми обов’язково повинні брати активну участь в розмовах про свої товари чи послуги. Потрібно відповідати на питання клієнтів, дякувати їм за покупки, розбиратися з їх проблемами. Головне тут – це говорити від імені бренду і показувати свою доброзичливість. Навіть на негативні відгуки і скарги треба відповідати завжди з терпінням і намагатися не розлютити клієнта, а знайти до нього підхід.

Моніторинг. За допомогою пошукових систем можна дізнатися індекс репутації компанії, порівняти співвідношення негативних відгуків і позитивних. Причому до негативних відгуків варто поставитися уважно, вивчити їх і зрозуміти свої помилки.

Переваги методу

Виділимо позитивні моменти сарафанного радіо:

  1. Клієнти почнуть самі звертатися в компанію.
  2. Реклама безкоштовна.
  3. WOM-маркетинг здатний підсилити дію звичайної рекламної кампанії.
  4. Збільшення цільової аудиторії.
  5. Компанія набирає обертів.

Кому підходить

Запустити сарафанне радіо може будь-яка компанія, адже цей інструмент універсальний і підходить всім. Це підтверджує статистика. Потрібно тільки дотримати одну умову. А саме, щоб продукти і послуги були якісними по-справжньому. Про погані пропозиції людей змусити говорити в позитивному ключі просто неможливо. Якщо клієнт залишився задоволений, можна організувати з його допомогою сарафанне радіо.

Найкраще використовувати цей метод в інтернеті. Адже зараз люди переходять у віртуальний світ, і там все частіше відбуваються покупки або замовляються послуги. Хоча і традиційне сарафанне радіо ніхто не відміняв.

Створити сарафанне радіо – це перший крок до збільшення прибутку і припливу нових клієнтів. Просування бренду таким чином працює куди краще, ніж традиційна реклама, так і за витратами набагато вигідніше.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: