Для чого потрібен трудовий договір?

Для чого потрібен трудовий договір

Трудове законодавство передбачає певні вимоги і гарантує права як роботодавцям, так і працівникам. Одним з головних документів, які регулюють взаємовідносини найму на роботу особи і потенційного працівника – трудовий договір.


Не варто надавати йому формальне значення. Це документ, завдяки якому роботодавець заручається зобов’язанням найманого працівника виконувати певні функції відповідно до своєї кваліфікації. А співробітник, що влаштовується на роботу в певну організацію, отримує гарантії, що стосуються його заробітної плати, пільг і умов праці.

Трудовий договір містить певні відомості і умови. Саме складання договорів виконується юристами. Відомості – обов’язкова юридична частина договору – це інформація, яка приймається як факт і не може обумовлюватися сторонами. Це найменування сторін (назва підприємства та ПІБ найманого працівника), їх адреси та місце укладення договору.

В умовах обмовляється безпосередньо те, що повинно цікавити здобувача: місце майбутньої роботи (головний офіс, філія), основні функції, умови оплати, графік роботи, різні компенсації та пільги. Ця частина договору може і повинна обговорюватися – адже від цього багато в чому залежачи подальші взаємини роботодавця та працівника.

Ставитися до висновку даного виду угоди потрібно дуже серйозно. Перед підписанням документа, з ним потрібно уважно ознайомитися і усунути всі недоліки, якщо такі будуть виявлені. Крім того, слід звернути увагу на посилання, які роботодавець може включити в текст договору. Якщо в тексті документа буде вказані фрази «згідно з посадовими інструкціями» або «згідно з правилами внутрішнього розпорядку», з цими документами також варто ознайомитися до підписання договору, так як приймаючи його умови, здобувач приймає всі вимоги документів, на які посилається основний текст трудового договору.

Невеликі організації часто використовують типові форми договору, в які залишається тільки вписати обов’язкові відомості і умови. Такий документ можна прийняти, якщо претендент має повне уявлення про майбутню роботу, не претендує на певні пільги, не вимагає визначення термінів випробувального періоду. Але більш правильним і юридично грамотним буде договір, повністю адаптований під діяльність даної організації.

Це важливо ще й тому, що в разі виникнення розбіжностей між роботодавцем і працівником, саме трудовий договір буде використаний в якості урегулювання. Тому при прийомі на роботу так важливо ознайомитися з усіма пунктами документа, що підписується, і переконатися, що організація, яка бере вас на роботу, в точності перенесла обіцяні умови на папір.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: