Facebook для бізнесу: 6 корисних порад!

Facebook для бізнесу

Так вже виходить, що у підприємців-початківців сторінка в соціальних мережах, зокрема на Facebook, з’являється набагато раніше, ніж сайт. Новачків у бізнесі можна зрозуміти. Створити сторінку у соцмережах – простіше, швидше і дешевше (точніше, не варто взагалі нічого).


Головне питання – навіщо? Як правило, початківці бізнесмени прагнуть за допомогою Facebook збільшити продажі своїх продуктів або послуг. Але, на жаль, нам доведеться трохи остудити їхній запал. Далеко не завжди наявність сторінки в соціальних мережах призводить до стрімкого збільшення числа продажів. Особливо, якщо враховувати, що Facebook поступово зменшує безкоштовну присутність брендів і компаній в стрічках користувачів.

Перш за все, соціальні мережі гарні для формування іміджу компанії, лояльності клієнтів, підвищення впізнаваності, роботи з негативом і отримання зворотного зв’язку від цільової аудиторії (безумовно, все це може прямо і побічно впливати на продажі).

Як правильно поводитися в соціальних мережах, щоб сподобатися своєї цільової аудиторії?

Підготовка бізнесу

Сформувати лояльне співтовариство в соцмережах вийде тільки в тому випадку, якщо у вас

  • дійсно хороший продукт
  • всередині вашого бізнесу налагоджені бізнес-процеси.

Тобто якщо ви, наприклад, вчасно не виконуєте свої зобов’язання перед клієнтами, ви допускаєте безліч помилок, ваші співробітники їм грублять – що б ви не робили на Facebook, все буде марно. Задумайтесь над цим, і усуньте можливі недоліки.
Постійний діалог

Соціальні мережі – це не монолог. Це діалог і побудова дружніх відносин з вашою аудиторією. Людяність, дружелюбність, простота, підтримка – ось основні тренди у комунікації з нею.
Будьте готові оперативно реагувати на запити користувачів, їх критику. Навіть якщо в даний момент у вас немає відповіді на питання людини – напишіть, що працюєте над цим. Головне – не мовчіть.

Постійно думайте про залучення аудиторії – дізнавайтеся у людей їх думку (наприклад, про ваш новий продукт), запрошуйте до обговорення чого-небудь, звертайтеся до них за порадою. Зрештою, ви ж хочете пропонувати своїм клієнтам те, що їм дійсно потрібно? А люди, у свою чергу, будуть відчувати свою цінність для вашого бізнесу, відчувати причетність.

Не забувайте публічно дякувати «адвокатам» вашого бренду, тим людем, яким подобається ваш продукт, і вони розповідають про нього всім. Завдяки всьому цьому вас будуть запам’ятовувати.

Контент – ваше все

Найголовніше – пишіть про те, що цікаво вашій цільовій аудиторії. Якщо ви не будете створювати цінний і корисний контент, можете не розраховувати на успіх.

Але щоб сторінка вашого бізнесу в соціальних мережах не була «звалищем» не зв’язаних, нехай навіть і корисних, постів, у неї повинна бути основна ідея. Наприклад, якщо ваш бізнес – це курси англійської мови, як мінімум можна зробити сторінку на Facebook онлайн-клубом для тих, хто його вивчає. Так, публікуйте там пости, які допоможуть аудиторії вивчити англійську. Продумайте можливі теми, рубрики контенту, які можуть бути на сторінці. Для цього вам знадобиться вивчити інтереси аудиторії – почитайте форуми, профільні спільноти, подивіться, що «працює» на сторінці конкурентів. Потім на основі всього цього розробіть щотижневий план публікацій, який ви будете виконувати.

Не забувайте про формат подачі контенту. Це можуть бути статті, графіки, рейтинги, статистика, тести, огляди, переліки (наприклад, топ-10 сайтів, які допоможуть вивчити фразові дієслова). Завдяки цьому ваш контент буде виглядати різноманітніше.

Також на вашій сторінці повинні бути люди. Люди – це експерти, ваші співробітники, задоволені клієнти. Вони повинні говорити – давати коментарі, дякувати, розповідати про себе, радити, ділитися досвідом. Тільки в цьому випадку сторінка вашого бізнесу буде «живою».

Безумовно, на сторінці вашого стартапу в Facebook повинні бути і пости про ваш бізнес, його позиції, нові продукти, послуги, події, акції. Клієнт повинен добре вас знати і розуміти – тільки так він зможе вам довіряти.

Розважати аудиторію в соціальних мережах теж потрібно. Смішні відео, картинки з милими звірятами, мотивуючим цитатами, привітання зі святами, початком тижня, пори року – подумайте, як все це може бути подано на вашій сторінці.

Важливий момент про кількість постів на день. Не закидати свою аудиторію текстами. Максимум, який ви можете собі дозволити, – це три пости в день. Ще раз – це максимум. До слова, деякі великі компанії зараз перейшли в режим – один пост в день.

«Упаковка» – теж ваше все

Думайте про «упаковку» своєї інформації в соціальних мережах: використовуйте красиві, стильні картинки, фотографії, створюйте інфографіки (до слова, вони зараз дуже популярні). Візуальне оформлення – свого роду тизер, після якого хочеться відкрити пост. Ваші ілюстрації повинні бути яскравими, «соковитими», емоційними. В ідеалі всі ваші візуальні матеріали повинні бути в одному стилі – щоб виділятися в стрічці, бути впізнаваними.

Навіть пости про ваш бізнес можна подати «смачно». Наприклад, люди дуже люблять читати про «закулісся», про те, як все влаштовано в компанії. Тому час від часу робіть репортажні знімки (наприклад, прибуття нової колекції, підготовка до якогось заходу, прикраса офісу під те або інше свято, цікаві моменти, події з життя компанії). Головний посил для аудиторії – ось так ми живемо, ось, що у нас відбувається в компанії в даний момент. Такі деталі «чіпляють».
Загалом, запам’ятайте цю формулу, і завжди її використовуйте: корисна інформація + «упаковка» + емоція = успішний пост.


Збільшення охоплення

Щоб збільшити охоплення ваших публікацій, як мінімум – відзначайте там людей, про яких розповідаєте, просіть ваших друзів, співробітників «лайкати», «поширювати» пости компанії, писати коментарі під ними. Це дуже потрібно і важливо. Запам’ятайте: якщо протягом декількох хвилин після публікації пост не отримує жодного like, share або коментаря, він опускається вниз новинної стрічки.

Знаходьте інформаційних партнерів, які будуть публікувати ваші пости, «поширювати» їх. Наприклад, партнерами можуть бути профільні спільноти, які підходять вам за тематикою, у яких велика кількість передплатників.

По можливості працюйте з лідерами думок, тобто з впливовими у вашій сфері людьми. Наприклад, можна просити їх про коментарі для вашої статті на Facebook, про корисні пораді для вашої цільової аудиторії. Пост з відомою персоною завжди викликає набагато більше інтересу у аудиторії.

Не тільки онлайн

Як би здорово у вас все не виходило онлайн, обов’язково час від часу переводите вашу комунікацію з аудиторією в оффлайн-режим. Тільки завдяки живому спілкуванню формується довіра до вас і вашого бізнесу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: