Генеральна довіреність на автомобіль.

довіреність на авто

Багато хто розглядає спосіб покупки або продажу автомобіля за генеральним довіреності як найпростіший і дешевий. А даремно. Адже така “оборудка”, яка, до речі, з юридичної точки зору не існує, таїть в собі безліч підводних каменів.

Згідно п.3 ст. 244 Цивільного кодексу України, довіреність це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Головна відмінність генеральної довіреності від договору купівлі – продажу автомобіля полягає в тому, що видача довіреності не тягне за собою переходу права власності на автомобіль.

Далі ми наведемо список тих самих підводних каменів, про які потрібно знати при оформленні генеральної довіреності:

Довірена особа (в нашому випадку покупець), який володіє автомобілем на підставі генеральної довіреності, не зможе укласти угоду купівлі – продажу автомобіля з самим собою. Іншими словами – якщо ви володієте/розпоряджаєтесь автомобілем по генеральній довіреності, то безпосередньо переоформити його на своє ім’я ви не зможете. Оскільки юридично вам було доручено продати цей автомобіль третім особам, а не самому собі.

Наступною помилкою є метод оформлення на дружину. Такий вид угоди підпадає під визначення “угоди з самим собою». Адже при оформленні договору купівлі-продажу, ви як довірена особа, з одного боку і ваша дружина, з іншого боку, будете розраховуватися загальними коштами – коштами нажитими в шлюбі. Куплена таким чином машина вважається майном набутим у шлюбі і, відповідно до вимог сімейного законодавства, вважається спільною власністю подружжя. Тобто ви (за аналогією з п.1 цього списку) продаєте частину автомобіля самому собі. Хоча на практиці дана маніпуляція і має місце, але з юридичної точки зору це порушення, яке власник автомобіля може оскаржити в суді.

Потрібно пам’ятати, що дія генеральної довіреності на автомобіль в будь-який момент може бути припинена тим хто довірив. І для цього зовсім не обов’язкова згода того кому довіреність була видана. При цьому, згідно зі статтею 249 Цивільного кодека України довіритель повинен повідомити довірену особу про це. Зрозуміло, що в такому випадку «покупець» зобов’язаний буде повернути автомобіль законному власнику.

Також справжній власник автомобіля може виписати ще кілька довіреностей на третіх осіб і для цього зовсім не обов’язкова згода першого “покупця”. Його навіть не обов’язково доводити до відома.

І, звичайно, потрібно згадати питання штрафів та інших правопорушень пов’язаних з транспортним засобом проданим таким чином. В цьому випадку неприємності можуть загрожувати т.зв. продавцю. У разі виникнення будь-яких питань з боку правоохоронних органів, всі вони будуть адресовані законному власнику, ім’я якого вписано в технічний паспорт.

Тому краще за все здійснювати продаж транспортного засобу виключно за договором купівлі-продажу, і тоді Ваш сон не порушать ніякі нічні кошмари.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: