Ініціатива на роботі?

Ініціатива на роботі

Часом, людина, яка прагне до особистісного та кар’єрного росту, йде на великі жертви заради досягнення своєї мети. Але перед тим як здійснити свій план в реальному житті, цілеспрямовані люди не замислюються про ті наслідки, які може спричинити за собою звичайна і на вигляд нешкідлива ініціатива.


Зазвичай наслідки виявляються не відразу. Спочатку начальник може запропонувати додаткове завдання, яке не буде оплачуватися, але допоможе завоювати його довіру і прихильність. Виконавчий і обов’язковий співробітник, як правило, не обдумуючи таку пропозицію, відразу ж пропонує свою кандидатуру, посилаючись на можливе підвищення в майбутньому, особливо якщо він виконає кілька подібних доручень.

Зрозуміло, можна виконати завдання на відмінно, уважний начальник це помітить, але питання про підвищення або про будь-яку винагороду може залишатися відкритим досить довго. В кінцевому підсумку, якщо реакції не послідувало найближчим часом, то ймовірно, її не буде взагалі. Але настирливий співробітник може проявляти ініціативу і працювати без надбавки досить довго, і тоді відбувається зворотний ефект – добрі справи починають діяти проти співробітника.

Людина досить швидко звикає до всього хорошого, на жаль, така його фізична і психологічна сутність. Начальник теж людина, тому для нього такі властивості є теж нормальними проявами. Тому через деякий час він може навіть не цікавитися, хто б хотів виконати додаткове завдання, а відразу доручити його тій людині, яка постійно проявляє ініціативу.

Згодом у такого працівника може пропасти ініціатива, зникне мотивація, тільки начальника такий результат вже не буде хвилювати. У разі відмови він, швидше за все, буде обурений, а в гіршому випадку може проявити вкрай негативні тенденції, що зіпсує всілякі добрі відносини.

Крім того, у ініціативної людину можуть початися розбіжності з сім’єю через часті відсутності вдома. Адже рідні люди теж потребують уваги і бажають спостерігати відповідального співробітника поруч. Часом в найважчих ситуаціях, які тривають роками, це може призвести до розлучення. Тому з проявом ініціативи завжди необхідно вести себе акуратно і не переступати ту межу, коли вона почне грати проти людини.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: