Крос-докінг

Крос-докінг – рух товарів на відвантаження через склад, але без довготривалого зберігання. Це особлива логістична схема, що передбачає доставку товару від виробника споживачу, в рамках якої необхідно точно узгодити поставки за часом. Застосування логістичних схем крос-докінгу скорочує витрати на складське зберігання і сприяє здешевленню поставок.


Особливості крос-докінгу

Крос-докінг – це операції, що виконуються в рамках ланцюжка поставок, заснована на чіткому дотриманні часових рамок відвантаження і доставки товару. Завдання, що виконуються в рамках крос-докинг складу:

  • Доставка товару одержувачу точно в термін;
  • Скорочення тимчасового інтервалу між доставкою товару на склад і відправкою його одержувачу.

Крос-докінг послуги реалізуються в межах майданчиків, що належать виробнику, при цьому виробник отримує економію за рахунок:

– Відсутність необхідності утримувати парк вантажних автомобілів;

– Скорочення складських площ.

Дана система, що передбачає використання спеціальних комп’ютерних програм, дозволяє в найкоротші терміни розвантажити, розсортувати, перенаправити товари по пунктам доставки.

Крос-докінг застосовується для різного типу товарів. Наприклад, це оптимальне рішення для виробників і постачальників продуктів харчування, пов’язаних з роздрібними мережами.

Крос-докінг також є ідеальною логістичної операцією для товарів з обмеженим терміном придатності (швидкопсувні продукти харчування) і продукції для рекламних акцій.

Сross-docking – реальна можливість істотно знизити витрати на складську логістику, оскільки значно знижуються витрати на зберігання, скорочується час поставки від виробника до кінцевої точки продажу, зменшується відсоток втрат.