Менеджмент як система управління.

Менеджмент як система управління

Поняття менеджменту має на увазі під собою систему управління, спрямовану на задоволення потреб ринку, а також вдосконалення виробництва при мінімумі витрат. Іншими словами це взаємопов’язаний процес планування, формування та мотивування.


Під плануванням мається на увазі складання стратегічних планів, заснованих на прогнозних показниках стану ринку та економічного середовища в цілому з метою досягнення поставленої задачі.

Функція організації включає задоволення всіх потреб підприємства, а саме: наявність матеріально-технічної бази, повноцінного штату співробітників, технологічних засобів і т.п. На етапі організації створюється фундамент для необхідної основи перспективного розвитку.

Засобами мотивації включається механізм зацікавленості персоналу в досягненні цілей підприємства. Управлінець, крім грошового стимулювання співробітників, повинен направити діяльність персоналу «на результат», беручи до уваги стратегічні завдання і цілі фірми. Мотивація передбачає задоволення потреб службовця при сумлінному виконанні ним своїх посадових обов’язків.

Функція контролю аналізує і видає оцінку діяльності організації, спираючись на затверджені плани підприємства в напрямку ефективного розвитку. Цей елемент менеджменту включає в себе фіксування досягнутих результатів, їх порівняння на кожному етапі діяльності підприємства і дозволяє своєчасно змінити невірно вибраний курс в напрямку успішного руху.

Споживча середа неоднорідна, зміни в економіці та науці вимагають від системи керування постійною переоцінки професійних і особистісних якостей керівника. Інакше кажучи, для успішної реалізації поставлених цілей сучасного підприємства управлінець повинен володіти такими якостями:

  • Вміти орієнтуватися на людей. Для цього створюються такі рівні управління: категорії керівників вищої, середньої та нижчої ланки.
  • Вміти організувати успішну роботу в умовах жорсткої конкуренції.
  • Вміти створювати перспективні зв’язки.
  • Мати здатність приймати рішення за відсутності визначеності.
  • Рухатися в «ногу з часом» з орієнтуванням на майбутнє.

За часів науково-технічного прогресу в умовах нестабільності ринку у своїй роботі грамотний менеджер повинен керуватися всіма необхідними для оптимального розвитку принципами, взаємодіяти і вміти правильно їх застосовувати. А розумний управлінець – вірний шлях до успіху підприємства!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: