Мотивація співробітників складу

Мотивація співробітників складу

Мотивувати працівників складських компаній не так-то просто. “Робоча етика”, “лояльність до підприємства”, “готовність до максимально якісного результату”… Як впровадити ці “захмарні” поняття в свідомість працівників складу? Вся складність полягає не в труднощі розуміння персоналом актуальних вимог в робочій діяльності. Головна перепона – у відсутності звички виконувати завдання згідно високим західним стандартам.


“Не винаходьте велосипед”

Не варто вигадувати нічого принципово нового і складного в своєї організації. Замість цього достатньо впровадити в звичку нового ставлення до трудової діяльності. За кілька років продуктивної роботи повагу до якісної праці та організації поступово проникає в свідомість робітників, незважаючи на горезвісні особливості менталітету. Сформувати подібну робочу етику можливо в будь-якій логістико-складській компанії.

Візьміть проблему плинності кадрів на особливий контроль

Робочий персонал складу – комплектувальники, вантажники та інші співробітники – змінюється, як правило, дуже часто. Це проблема гостро стоїть перед начальником складу і керівником. Резонно виникає питання: а чи варто в такому випадку матеріально мотивувати працівників? Грошове заохочення допомагає лише на першому етапі. Однак, трапляється й так, що навіть можливість заробляти хороші гроші не зупиняє людей від звільнення за власним бажанням.

Чи є приклади успішної боротьби з плинністю кадрів?

На одному з успішних підприємств більше 80% працівників працюють на своєму місці більше п’яти років. При цьому показники цієї компанії на ринку порядок вище, ніж у конкурентів.

За рахунок чого вдалося досягти таких успіхів?

Залучення до роботи місцевого населення. Керівництво воліє приймати на роботу громадян, які мають прописку в районі роботи. Цікаво, що в організації трудяться вже два покоління робочих сімей. У цьому полягає ключова відмінність від компаній, яким краще брати на роботу всіх підряд. Роблячи основний акцент на наймі місцевого населення, компанія створює собі імідж солідної, престижною і надійної організації. Само собою зрозуміло, що соціальні пільги та заробітна плата повинні задовольняти потреби місцевих жителів, а не приїжджих.

Створення і дотримання всіх умов і норм трудового договору. У першу чергу, це стосується матеріальної винагороди. Зазначена вище компанія більше 20 років, незважаючи ні на які складнощі, жодного разу не затримувала виплати зарплати співробітникам.

Надання і дотримання соціальних гарантій. Фактор стабільності підкуповує людей і дозволяє їм почувати себе захищеними. З такого підприємства і йти нікуди не хочеться.

Ви задумалися про те, що вигідно, а що – ні?

На перший погляд це здається не дуже вигідно, проте зважаючи на ці норм досягається невеликий рівень плинності кадрів і стабільність, згуртованість робочого колективу. Хтось може вирішити, що подібні заходи вищевказаної організації приводять її до штучних обмежень на ринку праці. Проте такі заходи з лишком окупляться вами у вигляді гарантованої стабільності в колективі.

Як бути з якістю роботи?

Проблема, стара як світ – злодійство і не якісна робота. Вирішення цього питання також криється на поверхні: ті співробітники, які працюють на стабільному підприємстві з оптимальними умовами праці, не схильні ризикувати своїм робочим місцем, халатно ставитися до своїх обов’язків і порушувати закон. Можна знайти іншу роботу, але чи буде краще? Чесно і добре трудитися – це звичка, яка виробляється з часом як механізм захисту і збереження свого хорошого рівня життя.

Додаткові заходи стимулювання робочого персоналу 

Що можна ще зробити, крім хороших умов праці та стабільності?


Власна система виплат – дозволяє керівнику щодня відстежувати ефективність виконання поставлених виробничих завдань. Дана система ґрунтується як на колективних, так і індивідуальних показниках. Таким чином на підприємстві немає “зрівнялівки” і кожен співробітник чітко розуміє за що саме він отримує гроші.

Матеріальна винагорода – чи може вона підвищити продуктивність праці? Можливість поміняти свій соціальний статус і мати кращий дохід мотивує насправді лише найамбітніших і активних. Але коли ми говоримо про робочий персонал в цілому, відчуття комфорту і захищеності стає вирішальним фактором. В ідеалі оптимально поєднувати той і інший канал впливу на співробітників складу.

Жорстка дисципліна – це улюблений метод стимуляції наших керівників. У нас на підприємствах дисципліну ставлять на чолі кута, забуваючи про два попередні способи стимулювання. Звичайно, без дисципліни не обійтися, але тільки на додаток до грошової мотивації і фактору стабільності. Але одні “їжакові рукавиці” сприяють великій текучці кадрів.

Все придумано до нас

В дійсності, гарному керівникові не треба шукати особливих одкровень. Вам важливо дотримуватися в роботі тих принципів, що формують у співробітників звичку до якісної праці. Це все що потрібно для впровадження змін на вашому складському комплексі. Цілком можливо, що до ухвалення подібних рішень вас, як керівника, підштовхне саме поступовий розвиток вашого підприємства.

У міру появи нових серйозних клієнтів, великих контрактів, необхідність у змінах буде настільки очевидною, що змін не уникнути. Якщо ви хочете серйозного розвитку і при цьому співпрацювати з великими міжнародними компаніями – не йдіть в ногу з часом. Будьте на крок попереду!

Мотивуючи співробітників хорошими умовами праці, ви забезпечите своїм складам процвітання і бездоганну репутацію.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: