Найбільші платники податків України.

naybilshi-platniki-podatkiv-ukrayini

Сьогодні ми поговоримо про найбільших платників податків нашої країни, які не просто розвивають свій бізнес, а й значно поповнюють державну казну. За перше півріччя 2016 року ці компанії заплатили в бюджет 47 млн ??грн.


Хто ж вони – податкові лідери?

1. «Укргазвидобування»

Сума податків за попередні півроку: 13,7 млрд

Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування» – це найбільший український добувач природного газу і газового конденсату. Входить до складу НАК «Нафтогаз України». Акціонерне товариство має в своєму складі 3 газодобувних підприємства, підприємство з буріння свердловин, управління з переробки газу та газового конденсату, геофізичне управління, будівельний підрозділ, науково-дослідний інститут.

Компанія «Укргазвидобування» займає почесне перше місце нашого рейтингу. У минулому році компанія теж непогано себе проявила, сума її податків склала 5% доходів бюджету України.

2. «Нафтогаз»

Сума податків за попередні півроку: 10,8 млрд

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» – державна компанія з видобутку, транспортування та переробки нафти і природного газу. Це вертикально-інтегрована нафтогазова компанія, яка здійснює повний цикл операцій з розвідки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, транспортування природного і скрапленого газу до споживачів.

Звіт компанії «Нафтогаз України» за 2015 рік показав місце України на газовому ринку Європи. У ньому була представлена ??інформація про те, що Україна знаходиться на першому місці за обсягами транзиту газу, на четвертому – за обсягом видобутку газу, а наші газові запаси – треті на континенті.

3. «Прилуки»

Сума податків за попередні півроку: 5,5 млрд

Третє місце зайняла українська тютюнова компанія «Прилуки», що знаходиться в місті Прилуки. У минулому році вона теж увійшла в десятку найбільших платників податків.

4. «Джей Ті Інтернешнл»

Сума податків за попередні півроку: 3,5 млрд

ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» (Кременчук Полтавської обл.) – Одна з найбільших тютюнових компаній України. Вона входить до складу групи компаній Japan Tabacco Inc., провідного світового виробника тютюнової продукції. Найбільш відомими брендами компанії є Sobranie, Camel, Winston, Glamour і LD.

5. «Укрнафта»

Сума податків за попередні півроку: 3,3 млрд

«Укрнафта» є найбільшою нафто- і газодобувною компанією України. Газопереробні заводи компанії – це найбільші українські виробники зрідженого газу.

Компанія видобуває 86% нафти в країні, а також володіє найбільшою мережею заправок (537 штук). 50% + 1 акція належить «Нафтогазу», 42% – Ігорю Коломойському, 8% володіють різні компанії, зареєстровані на Кіпрі.

6. «Енергоринок»

Сума податків за попередні півроку: 3,3 млрд

Державне підприємство «Енергоринок» виконує роль оптового постачальника електричної енергії, розпорядника системи розрахунків оптового ринку електричної енергії України. Всі виробники електроенергії зобов’язані продавати її «Енергоринку», а той вже має можливість продавати обленерго.

В кінці вересня парламент прийняв у першому читанні законопроект, який змінить існуючу ситуацію, тобто введе ринок електроенергії. Якщо закон остаточно ухвалять, то кінцеві споживачі зможуть вибирати свого виробника електроенергії. В результаті, це благотворно вплине на розвиток конкуренції, яка поліпшить якість і знизить ціну.

7. «Укртатнафта»

Сума податків за попередні півроку: 2,5 млрд

«Укртатнафта» – це транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія. Вона була створена в 1994 році відповідно до указів Президентів України і Республіки Татарстан. ПАТ «Укртатнафта» є лідером нафтопереробної промисловості України і найбільшим виробником високоякісних нафтопродуктів. Володіє Кременчуцьким НПЗ – найбільшим в Україні.

43% акцій компанії належать «Нафтогазу», іншим найбільшим акціонером є група «Приват». У квітні 2016 року голова «Нафтогазу» повідомив, що «Нафтогаз» фактично втратив контроль над «Укртатнафтою». А все це сталося через закон, який знизив кворум для проведення зборів акціонерів до 50% + 1 акції. Контроль над «Укрнафтою» все ж вдалося повернути, але ситуація з «Укртатнафтою» відбулася інакше.

8. «Укртрансагаз»

Сума податків за попередні півроку: 2,4 млрд

«Укртрансагаз» – це державна компанія, яка займається постачанням, транспортуванням і зберіганням газу.

Протяжність газопроводів нашої країни – 38 500 км, що майже дорівнює довжині екватора Землі. А потужності нашої ГТС дозволяють забезпечити газом 2 млрд людей (третина населення планети).

Згідно з даними за 9 місяців 2016 року, обсяг видобутку газу в Україні збільшився на 2%, на 11% скоротилося споживання газу, а транзит газу в ЄС через Україну зріс на 18%.

9. «Укрзалізниця»

Сума податків за попередні півроку: 2,4 млрд

Державне підприємство «Укрзалізниця» складається з 6 регіональних залізниць і близько 140 інших структурних підприємств. Національна мережа залізниць є стратегічним активом України і ключовим транспортним сполученням між ЄС, РФ та Центральною Азією.

За даними ЗМІ, незабаром слід очікувати реформування сектора пасажирських перевезень, а також виведення на українські залізниці шляху нових поїздів.

Джерело: hyser.com.ua

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: