Нематеріальна мотивація персоналу.

Нематеріальна мотивація персоналу 3

Якщо ви хочете, щоб людина щось зробив, переконайте її в тому, що їй це вигідно.

Отримати від людини результат без сильної мотивації практично неможливо.
Ефективний вплив на рівень продуктивності праці – справжнє мистецтво, яким повинен володіти кожен успішний керівник.

Стимул

Мотивація – внутрішня енергія, що включає активність людини в житті і на роботі.

Якщо говорити про систему мотивації в компанії, то це, перш за все, комплекс заходів, спрямований на стимуляцію персоналу, але не тільки до праці, за яку платять гроші. Перш за все, у співробітника повинна з’явитися особлива старанність і активне бажання працювати саме в цій організації, а також прагнення до отримання високих результатів своєї діяльності і лояльність по відношенню до керівництва.

Якщо говорити про матеріальну мотивацію персоналу, то вона, безсумнівно, надає стабілізуючу дію і здатна утримати в компанії найбільш цінних співробітників.

Інструменти

Основна мета нематеріальної мотивації – задоволення співробітника і «здоров’я» колективу в цілому. Щоб цього досягти, компанії і її керівнику необхідно добряче постаратися, але, повірте, результат не змусить себе довго чекати.

Нематеріальна мотивація персоналу

Отже, серед основних інструментів нематеріальної мотивації можна виділити наступні:

1. Моральне стимулювання.

До нього відносяться такі дії компанії по відношенню до співробітника, як:

  • офіційне визнання заслуг (наприклад, на дошці пошани, в корпоративній газеті, публічно на нараді, вручення листа-подяки за виконання проекту, нагородження за стаж роботи та ін.);
  • організація культурно-масових заходів, в тому числі змагань і конкурсів серед всіх співробітників, всередині відділу або тільки працівників певних посад – наприклад, керівників підрозділів;
  • особливі привілеї, які надаються при досягненні певного статусу в компанії. Наприклад, пропрацювавши в компанії півроку, співробітник отримує корпоративну мобільний зв’язок, а через рік – особистий автотранспорт.

2. Мотивуюча організація праці.

Тут серед ключових моментів можна назвати зручний графік роботи (гнучкий графік або дистанційна діяльність), можливість реалізації незвичайних або цікавих проектів.

При постановці завдань для співробітника важливо враховувати, що величезну роль грає конкретність, чіткість і визначеність.

Співробітник повинен знати точні терміни виконання проекту, а також відповідальну особу, до якої можна звернутися у разі виникнення питань.

Така організація діяльності допомагає значно заощадити час.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 1
  1. jvqep

    Сообщайте персоналу о ценности работы, которая ежедневно им выполняется. Каждый работник хочет знать, что его работа ценна, и что без его умений всей организации будет трудно справиться с очередным авралом. Станьте более открыты к общению, и нематериальная мотивация на предприятии станет для вас привычным делом.

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: