Оподаткування подарунків!

podatok-na-podarunok

Наближаються різдвяні і новорічні свята. Ми починаємо замислюватися про святкові подарунки для рідних, близьких, друзів і партнерів. Виявляється з подарунками все не так просто, і, отримавши подарунок, ми зобов’язані сплатити податок з доходу фізичних осіб.


За багаторічною звичкою ми впевнені, що вже обмін святковими подарунками – абсолютно особиста справа дарувальників і обдарованих, до якого державі не повинно бути ніякого діла. Але держава думає інакше. І давно вже передбачила наш обов’язок ділитися з ним отриманими подарунками, сплачуючи податок з доходів фізичних осіб.

Звучить це, звичайно ж, неприємно. Але за загальним правилом, отримання подарунків має супроводжуватися сплатою податку з доходів фізичних осіб за ставкою 5% від їх вартості. Якщо подарунок отриманий від іноземного дарувальника, сплаті підлягає податок за ставкою 18%. Така ж ставка буде застосовуватися, якщо дарувальником виступає юридична особа.

Крім того, в кожному разі, коли подарунок підлягає оподаткуванню податком з доходів, повинен бути сплачений ще й військовий збір в розмірі 1,5%.

Податки повинні бути сплачені одержувачем подарунка самостійно по закінченню календарного року, протягом якого подарунок був отриманий. Вартість отриманих протягом року подарунків повинна бути відображена в річній декларації про майновий стан і доходи. Винятком є ??випадки отримання подарунків від підприємств і підприємців. Роботодавці, що підносять подарунки своїм співробітникам, зобов’язані одночасно нарахувати і сплатити до бюджету необхідну суму податку з доходів фізичних осіб.

Лише для невеликого переліку ситуацій передбачені пільги, що звільняють одержувача подарунків від обов’язку ділитися з державою. Перевірте, чи потрапляють приготовані вами подарунки до переліку встановлених винятків.

Подарунки між дітьми, батьками та подружжям

Батьки, чоловік або дружина, діти (у тому числі усиновлені) є родичами першого ступеня споріднення. Будь-які подарунки між такими родичами податками не обкладаються.

Всі інші родичі – дідусі і бабусі, тітки і дядька, племінники і племінниці – віднесені до родичів другого ступеня споріднення. І отримання подарунків від них вимагає оподаткування за загальними правилами: 5% для української і 18% для іноземної рідні.

Маленькі подарунки

Невеликі подарунки, вартість яких не перевищує 50% мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня, не оподатковуються. У поточному році розмір таких подарунків становить 689 грн. (1378 грн.*50%).

Якщо обіцянки Кабінету Міністрів України щодо підвищення мінімальної заробітної плати в 2017 році до 3 200. будуть виконані, то в наступному році можна буде щомісяця дарувати один одному подарунки на суму до 1600 грн. – Обов’язку зі сплати податків при цьому не виникнуть.

Оплата навчання

Підприємство може подарувати своєму співробітникові навчання. Такий подарунок не буде вимагати утримання з працівника податку з доходів при дотриманні таких умов:

– Співробітник уклав з роботодавцем договір з обов’язком відпрацювати після закінчення навчального закладу не менше 3 років;

– Вартість навчання не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму на 1 січня. У 2016 році така сума становить 1862грн. в місяць (1330 грн.*1,4).

Путівки від профспілок

Путівки для відпочинку, оздоровлення та лікування, подаровані профспілковими організаціями своїм членам та їхнім дітям, не обкладаються податками, якщо будуть виконані такі умови:

– Путівка передбачає відпочинок, оздоровлення та лікування тільки на території України;

– Путівка надається тільки працівникам – членам профспілки та їх дітям віком до 18 років.

Новорічні подарунки

Щорічно в період з 15 листопада по 15 січня подарункові пільги надаються профспілковим організаціям. Святкові подарунки та квитки на новорічно-різдвяні заходи, що надаються ними дітям членів профспілки в цей період, не вимагають оподаткування.

Святкові подарунки не оподатковуються за умови дотримання таких обмежень:

– Подарунки повинні містити лише кондитерські вироби та іграшки українського виробництва, а також фрукти незалежно від країни виробника;

– Загальна вартість дитячого подарунка не повинна перевищувати 8% прожиткового мінімуму на 1 січня. У поточному році ця сума становить 106,08 грн. (1330 грн.*8%).

Вартість квитків на новорічно-різдвяні заходи, які розповсюджуються профспілками у вигляді подарунків без утримання податків, законодавством не обмежується.

Джерело: hyser.com.ua

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: