Оподаткування спадщини та подарунків по – новому!

Оподаткування спадщини та подарунків

24 березня 2017 року в “Голосі України” опубліковано Закон України від 23.02.2017 №1910-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини”. Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 25 березня п.р., та застосовується до доходів у вигляді спадщини/дарунків, отриманих із 1 січня 2017 року.


За нульовою ставкою ПДФО тепер оподатковуватиметься й спадщина, успадкована членами сім’ї спадкодавця другого ступенів споріднення, а це: рідні брати та сестри, баба та дід, онуки. А від більш далеких родичів, друзів, знайомих – за ставкою 5 відсотків.

Нагадаємо: до цього часу не оподатковувалась лише спадщина, що успадковувалася членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти).

Аналогічні зміни торкнуться й подарунків, оскільки вони оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Тобто, подарунки від родичів першого та другого ступеня споріднення – також за нульовою ставкою.

Крім того, зазначеним Законом скасовано необхідність оцінки майна у разі:

– спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою;

– дарування об’єктів, які оподатковуються за нульовою ставкою.

В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів, визначена згідно із чинним законодавством.

Джерело: khoda.gov.ua

 

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: