Основні маркетингові стратегії.

Основні маркетингові стратегії

Маркетингова стратегія – це форма планування і здійснення роботи підприємства, яка максимально враховує всі можливі аспекти, що перешкоджають реалізації впливу підприємства на навколишнє середовище.


Організаційну стратегію розглядають як форму в конкретних умовах, а також як можливість отримання високого результату, який забезпечується через мінімальні витрати і втрати, тобто майстерність скорочення витрат в реалізації ефективних дій.

Маркетингова стратегія – це частина організаційної стратегії. Вона є послідовною діяльністю компанії в певних умовах ринку, яка визначає форми використання маркетингу в отриманні ефективного результату.

Для кожної маркетингової стратегії дуже важливий виконавчий план. Ідея впливу в плануванні була визначена стратегічним розумінням в здійсненні роботи компанії.

Маркетингове планування може служити частиною маркетингової діяльності і є постійним систематичним аналізом ринкової потреби. Він забезпечує створення потрібної для певних груп споживачів продукції. Функції маркетингової стратегії полягають у визначенні існуючих або потенційних товарних ринків.

Основні стратегії маркетингу

Можна виділити основні маркетингові стратегії, які спрямовані на досягнення конкретних цілей і визначення кращих позицій компаній.

Стратегія потрапляння на споживчий ринок. Використовувати таку стратегію рекомендується, коли компанія реалізує вже відомий продукт на ринок. Вона є результативною при зростанні ринку або недостатньому насиченні товарами і націлена на збільшення продажів через рекламну інтенсивність, різноманітні стимулюючі форми реалізації продукції.

Стратегія створення товару результативна при появі нових продуктів. Ця стратегія віддає перевагу традиційним способам продажів, з використанням підтримуючих маркетингових заходів.

Стратегія розширення ринку ефективна при виявленні ринкових ділянок з прийнятним попитом продажів і отриманням доходу. Визначення стратегії залежить від можливостей компанії та її здатності ризикувати. Якщо підприємство має значні ресурси, але немає бажання піддаватися ризикам, в такому випадку можна скористатися стратегією створення товару. У разі недостатнього наявності можливостей можна використовувати стратегію розширення ринку.

Деякі основні маркетингові стратегії можуть з’явитися в зв’язку з ростом ринкової вартості, вона може розподілити конкретні продукти на його ринкові складові по відношенню до конкурентів і темпам збільшення продажів.

Наступальна стратегія. Вона є активною, агресивною позицією компанії на ринку, її мета полягає в завоюванні і розширенні ринкової частки. Кожен товарний або сервісний ринок має так звану оптимальну ринкову частку, яка виступає забезпеченням результативної роботи і отримання прибутку компанією. У випадки, якщо дохід компанії є нижче прийнятного рівня, то перед керівником стає вибір, який полягає або в розширенні компанії, або у виході з ринку.

Наступальну стратегію використовують в декількох варіантах: якщо ринкова частка значно нижче очікуваного рівня, або не витримавши конкуренції значно зменшилася і не досягає необхідного рівня; поява нового товару на споживчому ринку; в результаті втрат фірм-конкурентів позицій з’являється шанс збільшити частку на ринку.

Стратегія утримання, яка може зберегти свої ринкові позиції. Її використовують: при стійкій позиції компанії, при яких бракує можливості для наступальної стратегії, в результаті обережності перед вчиненням конкретних дій. Цей вид стратегій потребує великого вивчення та уваги до фірм конкурентів.

Відступальна стратегія частіше є необхідним заходом, а не визначним. В даному випадку фірма самостійно знижує свою ринкову частку. Правилами цієї стратегії планується поступове припинення справ.

Стратегія суспільного маркетингу є конкретною перевагою в області витрат. Користуючись даною стратегією, компанія направлена ??на широку цільову аудиторію. Тут необхідно подумати про товар цікавий максимально великій кількості споживачів.

Диференційована маркетингова стратегія, коли компанія може запропонувати споживачу новий, відмінний від конкурентів продукт. Завдяки такій диференціації кожна фірма може визначити свого цільового клієнта.

Стратегія зосередженого маркетингу дає можливість компаніям організовувати можливості на якомусь одному ринковому сегменті.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: