Оцінка персоналу

оцінка персонала

Оцінка персоналу – це аналіз роботи співробітників організації. Оцінка діяльності персоналу передбачає дослідження ефективності виконання працівниками покладених на них функціональних обов’язків та виявлення їх трудових ресурсів. Система оцінки персоналу включає в себе комплекс таких процедур як підбір, адаптація, атестація, мотивація персоналу.


Критерії оцінки персоналу

1. Кількісні показники (результати роботи, що володіють числовим виміром: наприклад, обсяг продажів, кількість залучених клієнтів, укладених договорів тощо).

2. Якісні показники (оцінка особистих і ділових якостей, наприклад, ставлення до роботи, якість виконуваної роботи, дисциплінарні, рівень самостійності, відповідальності, комунікабельності, поведінки в стресових ситуаціях і т.п.).

Методи оцінки персоналу

Розглянемо основні методи, які можуть застосовуватися при діловій оцінці персоналу:

1. Атестація (іспит) – відповіді на питання білетів з метою перевірки знань, професійних навичок і вмінь працівників.

2. Ассессмент-центр – комплексна оцінка персоналу експертами, яка включає в себе ділові ігри – моделювання, програвання типових робочих ситуацій, інтерв’ю та тестування.

3. Співбесіда – оцінка трудової діяльності співробітника його безпосереднім керівником шляхом проведення особистої бесіди.

4. Кейси – аналіз ситуації, виявлення суті проблем і пропозиції можливих рішень.

5. Рейтинг – ранжування співробітників по ряду критеріїв.

6. Оцінка 360 градусів – оцінка співробітниками його діловим оточенням: колегами, керівником, підлеглими, клієнтами, постачальниками і самим співробітником.

7. Тестування – оцінка рівня кваліфікації співробітника, його психологічних, фізіологічних і особистих якостей.

Періодичність проведення оцінки роботи персоналу залежить від специфіки бізнесу, характеру роботи співробітників і від методу оцінки. Так, атестацію, тестування, центр оцінки бажано організовувати один раз на рік або на кілька років, співбесіда з керівником – щотижня, кейси – 1-2 рази на місяць, рейтинг – за підсумками кожного місяця. Таким чином, оцінка праці персоналу – це процедура, яка дозволяє керівництву організації прийняти ефективне управлінське рішення і підвищити рівень розвитку і прибутковість організації.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: