охорона праці

Змінено порядок розробки інструкцій з охорони праці. Тепер складати інструкції повинні не тільки юрособи, а й фізособи, які використовують найману працю.

Також при розробці інструкцій будуть враховуватися наявні і можливі небезпеки, які можуть привести до травмування, погіршення здоров’я або смерті людини під час трудової діяльності, завдання шкоди майну або навколишньому середовищу.

Крім того, виключені положення про зразкову інструкції з охорони праці, на основі якої можуть розроблятися все інструкції на підприємстві.

Переглядати інструкції про охорону праці будуть частіше – як мінімум раз в 5 років. Зараз переглядати інструкції можна раз в 10 років. Ще частіше переглядатимуть інструкції для робіт з професійним відбором – раз в 3 роки.

Змінено перелік підстав для позачергового перегляду інструкцій. Зокрема, виключена можливість перегляду за вказівкою директивних органів, вищестоящих організацій, органів державного управління і нагляду за охороною праці.

Нова редакція Положення про розробку інструкцій з охорони праці затверджено наказом Мінсоцполітики № 526, який вступить в силу після опублікування.

Джерело: buhgalter.com.ua