Переглядати інструкції з охорони праці необхідно раз в 5 років.

охорона праці

Змінено порядок розробки інструкцій з охорони праці. Тепер складати інструкції повинні не тільки юрособи, а й фізособи, які використовують найману працю.


Також при розробці інструкцій будуть враховуватися наявні і можливі небезпеки, які можуть привести до травмування, погіршення здоров’я або смерті людини під час трудової діяльності, завдання шкоди майну або навколишньому середовищу.

Крім того, виключені положення про зразкову інструкції з охорони праці, на основі якої можуть розроблятися все інструкції на підприємстві.

Переглядати інструкції про охорону праці будуть частіше – як мінімум раз в 5 років. Зараз переглядати інструкції можна раз в 10 років. Ще частіше переглядатимуть інструкції для робіт з професійним відбором – раз в 3 роки.

Змінено перелік підстав для позачергового перегляду інструкцій. Зокрема, виключена можливість перегляду за вказівкою директивних органів, вищестоящих організацій, органів державного управління і нагляду за охороною праці.

Нова редакція Положення про розробку інструкцій з охорони праці затверджено наказом Мінсоцполітики № 526, який вступить в силу після опублікування.

Джерело: buhgalter.com.ua

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: