План випуску пам’ятних монет НБУ на 2017 рік.

План випуску пам'ятних монет на 2017 рік

Згідно з планом випуску пам’ятних монет Національного банку України (НБУ) на 2017 рік, планується ввести в обіг 34 найменування пам’ятних монет України, у тому числі 10 – срібних, 16 – з нейзильберу, вісім біметалевих з недорогоцінних металів. Загальна кількість монет, передбачених до випуску в наступному році, складе 737,5 тис. шт .: 32,5 тис. шт. срібних, 705 тис. шт.- з недорогоцінних металів.


Нацбанк в 2017 році продовжить традиційні серії: “Відродження української державності”, “Духовні скарби України”, “Видатні особистості України”, “Пам’ятки архітектури України”, “Українське спадщина”, “Області України” та інші.

В цілому тематика пам’ятних монет на наступний рік була визначена на підставі пропозицій Національної академії наук України, міністерств, інших органів центральної виконавчої влади, а також нумізматів.

В НБУ надійшло понад 200 пропозицій, 135 з яких стосувалися серії “Видатні особистості України”. У цій серії будуть введені в обіг монети, присвячені видатним українцям: художникам Тетяні Яблонській і Івану Айвазовському, поетові Михайлу Петренко, скульптору Олександру Архипенко, історику Миколі Костомарову.

Крім того, будуть введені в обіг монети, присвячені 100-річчю подій Української революції 1917-1921 рр., Флорі і фауні, українському театру, пам’ятників архітектури, вищим навчальним закладам країни і ін.

У наступному році буде завершена серія з шести монет “Фауна в пам’ятках культури України”. Випуск трьох монет з цієї серії – “Вовк”, “Павич” і “Олень” – запланований в 2016 році; “Тур”, “Лев”, “Змія” – в 2017 році.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: