Податок на земельні ділянки: скільки і як будемо платити?

Податок на земельні ділянки

Депутати внесли зміни до Податкового кодексу, які стосуються податку на земельні ділянки. Нагадаємо, раніше розмір обов’язкового мінімального платежу місцева влада встановлювали самостійно.


Тепер закон встановив мінімальну ставку податку на земельні ділянки: не менше 0,3% від нормативної грошової оцінки землі. Верхня “планка” податку залишається незмінною: не більше 1% від нормативної грошової оцінки.

Відзначимо, що платники земельного податку звітують і оплачують податок за поточний рік, а не за попередній, як у випадку з більшістю інших податків. Власники земельних ділянок повинні були подати податкову декларацію до 20 лютого. А фіскальна служба, в свою чергу, до 1 липня має направити їм повідомлення-рішення. Після цього власникам землі надається 60 днів, щоб заплатити податок. До речі, якщо оплата не буде зроблена в строк, податкова інспекція може подати на боржника в суд. Плюс на податковий борг нараховується пеня.

Відповідно до Податкового кодексу України, пільговики, які володіють кількома земельними ділянками, можуть не платити податок за один з них. Цією пільгою можуть скористатися такі категорії:

  • ветерани війни та учасники АТО;
  • пенсіонери за віком;
  • багатодітні сім’ї, які виховують дітей до 18 років;
  • інваліди I та II групи;
  • чорнобильці.

Раніше фіскальна служба сама вибирала, яку з ділянок звільнити від податків. Через це між податківцями та пільговиками нерідко виникали конфлікти: адже розмір податку залежить від розмірів земельної ділянки. Тепер порядок надання пільг змінили. Пільговик може сам вибрати ділянку, яка не буде обкладатися податком.

Для цього до 1 травня 2017 року треба подати заяву до податкової інспекції. Заява подається в довільній формі. У ній потрібно вказати, по якій саме ділянці власник хоче скористатися пільгою.

Повідомлення про оплату податку податківці можуть направляти як за місцем знаходження самої ділянки, так і за місцем реєстрації власника.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: