Правила ефективного менеджменту або як управляти персоналом!

Правила ефективного менеджменту

Навіть якщо в назві вашої посади немає слів “керівник” або “менеджер” це ще не означає, що у вас в підпорядкуванні чи не знаходиться хоча б парочка людина. Тому сьогодні поговоримо про золотих правилах ефективного менеджменту.

Будьте послідовні

Ми ставимо послідовність на перше місце, тому що вона відноситься і до більшості наступних правил. Ви повинні бути послідовні у своїх поглядах і діях. Те ж саме потрібно вимагати і від своїх підлеглих, припиняти неприйнятну поведінку і заохочувати правильні вчинки. І забудьте про подвійні стандарти. Кожен в команді має однакову для вас важливістю і не можна прощати одним те, що не прощається іншим. Навіть якщо серед тих, що провинилися були помічені провідні співробітники.

Зосередьтеся на ясності і точності в спілкуванні

Те, як ви спілкуєтеся зі своєю командою, визначає адекватність сприйняття отриманої інформації учасниками спілкування і впливає на швидкість і правильність дій виконавців. У будь-якій ситуації, будь то діалог один на один зі співробітником, загальні збори або мозковий штурм, обов’язково коротко, зрозуміло і однозначно резюмуйте свої основні думки. Це ж правило повинно працювати і при будь-якому іншому способі спілкування: по телефону, в реальному часі чи електронній пошті. Це не просто заощадить час в процесі діалогу, але і дозволить уникнути непорозуміння.

Встановіть спільні цілі

Якщо ви хочете, щоб команда працювала в унісон, то вона повинна знати, що працює над однією спільною справою. Постановка цілей перед однією людиною або відділом обмежує кругозір і не дозволяє працівникам зрозуміти, для чого вони виконують кожну конкретну задачу. Для злагодженої і натхненної роботи ставте спільні завдання і давайте зрозуміти кожному учаснику процесу ступінь його вкладу в успіх всього підприємства.

Не забувайте про винагороди і публічну похвалу

Коли член вашої команди робить щось виняткове, це обов’язково має бути помічено. Не забувайте заохочувати своїх співробітників: це може бути позаплановий вихідний, премія або якийсь матеріальний подарунок. Це може бути і просто усна подяка, але обов’язково публічна, щоб зробити приємне тому хто відзначився і надихнути на подвиги інших. Пам’ятайте про послідовність. Не можна нагороджувати людей через раз. Заохочення або повинні стати частиною внутрішньої політики вашого підприємства, або ж не здійснюватися зовсім.

Покажіть особистий приклад

Як менеджер і керівник ви повинні стати прикладом для своїх підлеглих. Вони будуть копіювати все: манеру поведінки, стиль спілкування, спосіб вирішення завдань, підхід до роботи, ступінь відповідальності і т.п. Будете затримуватися з ранку в офіс, і ваша команда стане спізнюватися; дозволите собі бурхливо реагувати на різні ситуації, і ваші люди теж перестануть стримувати емоції.

Не зрівнюйте всіх під одну гребінку

Ваша команда складається з людей з різними поглядами, вихованням, освітою, смаком і уподобаннями. Тому ніколи не використовуйте один і той же підхід до мотивації, заохочень чи покарань. Що добре одному, може виявитися абсолютно невідповідним для іншого. Індивідуальний підхід – ваша паличка-виручалочка.

Залишайтеся якомога більше прозорим

Прозорість (а іноді навіть передбачуваність) в діях стане тим ключем, який допоможе співробітникам зрозуміти вас і повірити вам. Брехня, приховування інформації, недомовленість – все це відштовхує працівників від керівника, в результаті чого втрачається довіра, потім повага, а слідом за ними йде і сам співробітник, який не може працювати в таких умовах.

Заохочуйте думки і ідеї

Чим більше людей бере активну участь в обговоренні способу вирішення конкретного завдання або стратегії розвитку компанії, тим більше шансів знайти найбільш вдале і вигідне рішення. Тому давайте на зборах можливість висловлюватися кожному, навіть невдала (з вашої точки зору думка) має бути вислухана з усією уважністю і серйозністю.

Слухайте і задавайте питання

Якщо вам здається, що хтось неправий, що не перебивайте його, а вислухайте, задайте питання, викличте людини на діалог і дайте можливість опонентові самому зрозуміти, де саме він помиляється. Запитуйте поради з актуального приводу у інших підлеглих, дайте їм зрозуміти, що їх думкою дорожать. Це підвищує самооцінку співробітників і ступінь лояльності до вас.

Допомагайте людям насолоджуватися роботою

Не потрібно відмовлятися від дрес-коду або купувати в офіс більярдний стіл, щоб зробити процес роботи більш приємним. Просто не сваріть людей, якщо вони вирішили поспілкуватися за чашкою кави, організуйте їм кімнату відпочинку або влаштуйте спонтанну екскурсію. Приємні і зовсім недорогі дрібниці цілком впораються з завданням скрасити сірі робочі будні.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: