Принципи партизанського маркетингу.

Партизанський маркетинг

Партизанський маркетинг, спочатку розроблений для застосування дрібними підприємцями і малим бізнесом, як основна зброя в конкурентній боротьбі з більш великими компаніями, що використовують стандартні методи маркетингу і реклами, і мають великі бюджети, стає все більш і більш популярним. Зараз прийомами партизанського маркетингу користуються не тільки малий бізнес, а й великі компанії і корпорації.


Концепція партизанського маркетингу грунтується на тому, що маркетинг – це будь-який випадок, при якому відбувається контакт з потенційними споживачами, які входять в цільову аудиторію. Для більш повного розуміння суті партизанського маркетингу необхідно ознайомитися і розібратися в принципах, на підставі яких і будуються прийоми партизанського маркетингу.

Джей Конрад Левінсон, який є засновником партизанського маркетингу, виділяє наступні принципи партизанського маркетингу.

Найголовніший принцип – це використання прийомів, заснованих на знаннях, творчій уяві, енергії, а не на кількості грошей, або ж розмірі рекламного бюджету.

Партизанський маркетинг ґрунтується на знанні людської психології, а не на знаннях маркетологів.

Основні зусилля маркетологів або ж власника бізнесу, які використовують прийоми партизанського маркетингу, повинні бути спрямовані на збільшення прибутку з продажу, а не кількості продажів.

Виходячи з попереднього принципу, займаючись партизанським маркетингом, необхідно особливу увагу приділяти якості товару або послуги, замість того, щоб розширювати асортимент пропозицій.

Замість того щоб спрямовувати основні зусилля на пошук нових клієнтів, необхідно більше часу і сил приділяти зміцненню відносин з уже існуючими клієнтами.

В партизанському маркетингу не вітаються дії, спрямовані на посилення конкуренції та протистояння з конкурентами, а навпаки, «партизани» всіляко прагнуть використовувати можливості співпраці з іншими компаніями для розвитку свого бізнесу.

Партизанський маркетинг передбачає собою використання комбінацію різних маркетингових інструментів.

В партизанському маркетингу широко використовуються досягнення сучасних технологій для розвитку бізнесу, і в першу чергу – це Інтернет.

«Партизани» повинні прагнути направляти свої рекламні повідомлення вузькій групі осіб (чим вужчою буде група, тим краще), об’єднаної одним або декількома ознаками. Добре знання цільової аудиторії є тут основою.

Первинний контакт з потенційним клієнтом не повинен змушувати його зробити покупку. Первинний контакт повинен викликати довіру і згоду для подальших контактів і звернень, які і будуть вже підштовхувати покупця до здійснення покупки. Для цього необхідно використовувати певну частоту повідомлень з єдиною інформацією і слід уникати повідомлень, які несуть в собі все нові і нові дані.


Для успішного проведення партизанського маркетингу необхідно знати і розбиратися в людській психології. Необхідно вивчати своїх потенційних споживачів. На основі таких знань буде простіше розробляти маркетингові акції.

Традиційний маркетинг в більшості випадків використовує підхід, при якому до уваги беруться просто здогадки маркетологів, найчастіше, замаскованих під «знання», «досвід» або «судження», які і є основою для прийняття рішень. Партизани ж навпаки, повинні використовувати закони людської психології і поведінки. Вони повинні знати, щоб продати товар або послугу покупцеві, необхідно чітко розуміти, що цей товар або послуга може зробити для покупця, задоволення яких потреб і бажань покупець зможе домогтися, купивши цей товар або послугу. Саме тому, «партизани» повинні знати і розуміти, що потрібно продавати не одяг, а комфорт і зовнішній вигляд, не губну помаду, а красу, не книжки, а знання. Використовуючи партизанський маркетинг необхідно пам’ятати, що продавати треба не товар, а користь від товару.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: