Про систему управління складом WMS.

система управління складом WMS

WMS Система управління складом (англ. Warehouse Management System) – загальне визначення програмно-апаратних систем, які автоматизують, оптимізують складські операції і підвищують керованість складського господарства і бізнесу в цілому.


Бізнес-процеси на складі – облік товарів, зберігання та переміщення, збір замовлень і підготовка комплектів до відправки, інвентаризація – всі вони при недостатній автоматизації втрачають керованість. І чим масштабніше складське господарство і ширша номенклатура товарів, тим менш ефективним стає ручне упрвалення – підвищується ймовірність помилок, затримок і втрат.

Практика показує: впровадження Системи управління складом (WMS) дозволяє значно збільшити швидкість роботи складу, зменшити кількість помилок, мінімізувати вплив людського фактора і т.п …. Управління масштабним складським господарством без WMS сьогодні уявити неможливо.

Сфера використання WMS систем:

Впровадження системи управління складом має економічний сенс всюди, де здійснюється зберігання, облік і переміщення будь-яких одиниць зберігання: товарів, поштових відправлень, архівних даних і т.п. Як показує практика, застосування WMS має сенс не тільки в великих логістичних центрах, а й у порівняно невеликих складських господарствах, розподільних центрах, архівах, на виробництві тощо. Незалежно від масштабу сховища, автоматизація призводить до значного зменшення витрат часу і коштів на управління зберіганням і переміщенням.

 • Виробництво – робота складів сировини, готової продукції, підготовка товарів до відвантаження
 • Дистрибуція – надходження, зберігання і відвантаження товарів
 • 3PL – оператори – управління логістикою складу
 • Поштові оператори – управління складами і рухом посилок
 • Банки – інвентаризація основних засобів та автоматизація архівів в банках
 • Автомобільна промисловість – зберігання і облік автозапчастин та ін.

Впровадження WMS системи (системи управління складом) дозволяє:

 1. Організувати ефективне розміщення і зберігання продукції.
 2. Більш ефективно управляти прийомом і відвантаженням товарів, прискорити формування партій товарів, безпомилкову підготовку відвантажень.
 3. Спростити виконання всіх функцій, усунути малоефективну паперову рутину.
 4. Підвищити якість і контрольованість роботи складського персоналу.
 5. Прискорити і спростити отримання інформації про кількість і розташування товару.
 6. Мінімізувати роботи по інвентаризації складу.
 7. Більш ефективно використовувати площу складу.

До складу WMS системи входить:

Програмне забезпечення (основна частина, відповідальна за логіку і алгоритм роботи WMS-системи)

Устаткування (термінали збору даних, принтери штрих-коду та аплікатори етикетки, сканери штрих-коду, робочі місця працівників складу, логістична етикетка та ін.)

І, головне, концептуальне рішення по організаціїї системи управління, розроблене для конкретного підприємства.


Як вибрати WMS систему

Сьогоднішній ринок пропонує широкий спектр рішень: від нескладних рішень на базі 1С до дорогих систем західноєвропейської розробки. Яку ж систему вибрати? І головне – за якими критеріями вибирати?

1. Рівень функціональності

Незважаючи на те, що процеси, які автоматизують WMS-системи, досить універсальні (приймання, розміщення, зберігання, інвентаризація, підбір, відвантаження, аналітика), масштаби складів, їх бізнес-процеси, глибина автоматизації, широта функцій і гнучкість настройки цих процесів можуть бути різними у WMS систем різного рівня.

Наприклад, якщо вам достатньо ведення простого кількісного обліку, зверніть увагу на бюджетні рішення типу MobileWarehouse. Якщо потрібен складний аналіз і гнучкі настройки (наприклад, необхідно вести підбір товарів за критерієм періоду до закінчення терміну придатності та ін.) – Зверніть увагу на IsWMS.

2. Особливості процесу впровадження

Ефективність впровадження WMS-системи на підприємстві багато в чому залежить від досвіду і кваліфікації фахівців, які ведуть проект. Навіть коли ви купуєте потужну WMS систему, ефективність проекту багато в чому залежить від того, наскільки експерт по впровадженню зможе вникнути в суть ваших бізнес-процесів, знайти найкращі шляхи для їх оптимізації і зв’язати функції WMS з вашої реальної діяльністю. І обладнання, і програмне забезпечення можуть використовуватися і конфігуруватися різним способом в залежності від особливостей товару, організації складського приміщення, особливостей облікової системи, мотивації персоналу.

Тому, вибираючи підрядників по впровадженню WMS-системи, звертайте увагу на наявність в штаті експертів, які здатні вникнути в саму суть бізнес-процесів вашого складського комплексу, і команди що впроваджує, які здійснюють інсталяцію, тестування і навчання в реальних умовах підприємства.

3. Можливість і вартість доопрацювання

При виборі WMS системи варто звертати увагу на можливість і вартість адаптації і доробок стандартної функціональності системи управління складом.

Бізнес-процеси кожного підприємства відрізняються: розрізняються номенклатура, габарити і кількості товарів, спосіб організації зберігання, особливості складського приміщення, система мотивації співробітників, політика роботи з постачальниками і клієнтами тощо. Тому не буває двох однакових проектів. Аналіз існуючих процесів, розробка оптимальної концепції і адаптація системи під конкретного замовника – це обов’язкова і дуже важлива частина впровадження

Варто зауважити, що популярні сьогодні завдяки своїй бюджетності WMS на базі 1С мають недолік: при будь-якій зміні бізнес-процесів на підприємстві доведеться доопрацьовувати систему, вдаючись до послуг програмістів. Тоді як більш професійні рішення типу IsWMS вже передбачають всі можливі типи бізнес-процесів, і для зміни схем роботи досить настройок і конфігурацій.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: