Професія менеджер з розвитку (development manager)!

менеджер з розвитку

Development manager, він же – менеджер з розвитку компанії або бізнесу, спрямовує свої зусилля на підвищення прибутку компанії, на яку він працює. Перш за все, менеджер з розвитку підтримує якісні відносини з клієнтами, так як вони є запорукою успіху компанії. Він розробляє політику спілкування з клієнтами і впроваджує її в роботу всіх відділів компанії.


Менеджер з розвитку також активно працює над розробкою робочого процесу і атмосферою і всередині компанії: часто в його обов’язки входить організація і контроль роботи офісу, а також організація внутрішньої звітності, адже від ефективності самої фірми дуже багато залежить. Він є ланкою між співробітниками і вищим керівництвом, так що, отримуючи звіти від співробітників, він сам складає звіти для директора компанії і вищих управлінців.

Менеджер з розвитку знаходиться в курсі подій, що відбуваються на ринку в тій області, в якій працює його компанія: знає зміни в попиті на товари або послуги і дії конкурентів. Це йому необхідно для внесення пропозицій щодо розвитку бізнесу, запровадження нових категорій товарів і послуг, вдосконалення старих. За інформацією, що стосується ринку, він звертається до маркетологу, а в невеликих компаніях може займатися вивченням ринку сам.

Крім цих функцій, менеджер з розвитку також розробляє та подає клієнтам (і співробітникам компанії) презентації. Це можуть бути презентації по введенню нової політики компанії, навчання проведення зустрічей з клієнтами, розвиток будь-яких необхідних для роботи навичок (для співробітників), представлення нових товарів і послуг, спеціальних пропозицій (для клієнтів). Управління процесом підготовки та безпосередньо вже участі у виставках і рекламних акціях періодично виникає в списку завдань цього фахівця.

Поряд з менеджерами з продажу та роботи з клієнтами, менеджер з розвитку часто займається пошуком потенційних клієнтів, а телефонні переговори, ділове листування, укладання договорів входять в список його повсякденних справ.

Зайнятість такого фахівця – повна. Заробітна плата – зазвичай вище середньої.

Робоче місце

Менеджер з розвитку працює в офісі компанії, але в деяких фірмах передбачаються відрядження, в окремих випадках закордонні. Також передбачаються поїздки до клієнтів постачальникам, дистриб’юторам, тому часто потрібна наявність власного автомобіля.

Важливі якості

Йому необхідно мати такі якості як управлінський потенціал, активність, комунікабельність, строгість, пунктуальність, здатність швидко навчатися, аналітичний склад і гнучкість розуму, чесність, цілеспрямованість, стратегічне мислення, вміння аргументовано викладати свої думки і працювати з великою кількістю інформації.

Знання та навички

Управлінський досвід, вміння вирішувати конфліктні ситуації. Знання комп’ютера і наступних програм: Microsoft Word, Power Point, Excel, 1С. Іноді також вимагається володіння графічними редакторами. Часто потрібен високий рівень володіння англійською мовою.

Де вчать

Менеджеру з розвитку переважно має вищу освіту, буває досить ступеня бакалавра, в області менеджменту і управління. Часто вітається і буває достатнім мати освіту в тій сфері, в якій працює фірма, так як дуже важливо розуміти специфіку того сегмента ринку, в якому веде свій бізнес компанія.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: