Психологічний вплив в рекламі

Психологічний вплив в рекламі

Людина найкраще сприймає інформацію через зір. І саме через зір в нашу свідомість приходить найбільша кількість інформації. Те, що ми бачимо, ми запам’ятовуємо набагато краще, ніж те, що чуємо. Саме тому рекламна індустрія розвивається в напрямку графіки і візуальних ефектів. Реклама стала засобом психологічного впливу, а найпростіше проникнути в свідомість людини саме через зорові образи.


Будь-яке зображення, показане нам, буде асоціюватися у нас з будь-яким образом, явищем, або викликати у нас певні думки. І вони можуть бути як негативні, так і позитивні. Тому маркетологи, що створюють візуальну рекламу, працюють над тим, щоб викликати в нас саме ті почуття і думки, які їм потрібні для досягнення кращого рекламного ефекту. Просто показати картинку недостатньо. Необхідно створити цілий комплекс образів, які будуть доповнювати один одного і зміцнювати загальне сприйняття реклами. При цьому важливо не перенаситити всю композицію зайвими ефектами, інакше сила сприйняття буде знижена.

Методи психологічного впливу в рекламі

Людина буде найбільш повно і ефективно споживати рекламну інформацію, якщо композиція буде правильно складена з точки зору розміщення текстової та графічної частини. Ми звикли читати текст зліва направо і зверху вниз. Тому рекламні композиції будують так, щоб ми сприймали інформацію звичним нам способом. Реклама буде краще сприйматися, якщо картинка або фотографія буде знаходитися праворуч вгорі, а текст – зліва від картинки або внизу.

Щоб привернути особливу увагу до якогось одного елементу в рекламній композиції, використовують метод “виділення”. Найчастіше для цього застосовують різні підсвічування головного об’єкта або затемнюють всі інші. На вулиці і в приміщеннях, де є різні джерела світла, зробити це дуже просто. “Виділений” об’єкт буде привертати увагу ще здалеку, а рекламна інформація ненав’язливо залишатися в підсвідомості.

Символіка і колір

Сприйняття кольорів – це складний процес, і різні люди можуть інтерпретувати в своїй свідомості одні і ті ж кольори абсолютно по-різному. Однак існує загальна теорія про те, як ми сприймаємо кольори. Саме на неї і варто покладатися при створенні правильного сприйняття кольору в рекламі. Кольори, як і образи, здатні викликати у нас різні реакції – від сильної зацікавленості до повної байдужості.

Але не можна вживати з однаковими цілями одні і ті ж кольори в різних сферах діяльності. Як відомо, червоний колір в промисловій сфері швидше буде асоціюватися з небезпекою і тривогою, тоді як в індустрії моди – з пристрастю і чуттєвістю.

Стрілки, лінії, градієнти, об’ємні букви – все це підвищує увагу до рекламного об’єкту. Ми цього можемо не помічати, але на рекламу, гарненько приправлену цими елементами, ми швидше звернемо увагу, ніж на ту, де вони відсутні. І навіть якщо це був побіжний погляд, в нашій підсвідомості вже встиг затриматися хоча б невеликий фрагмент того посилу, який хотіли донести до нас рекламщики. А ось шрифт найчастіше використовується простий. Фігурні літери складніше читаються, і можна просто не розібрати слів.


Як подається рекламна інформація

Залежно від того, які почуття повинна викликати візуальна реклама у цільової аудиторії, застосовуються різні способи подачі рекламної інформації. А часто вони використовуються в комплексі, що тільки підсилює рекламний ефект. Способів подачі рекламної інформації дуже багато, основні з них такі:

1) Інформування. Це базовий тип подачі інформації і використовувати його в чистому вигляді неефективно. Для досягнення результату, його потрібно доповнювати іншими способами подання інформації;

2) Навіювання. Один з найскладніших методів. Тільки дуже грамотний і талановитий рекламіст здатний створити таку рекламу, яка дійсно буде що-небудь вселяти споживачам, діяти на їх підкірку головного мозку, проникати в глибини свідомості.

3) Переконання. Мета цього типу подачі інформації – це вплив не на психічну сторону людини, а на розумову, раціональну. Навіть просто описавши переваги товару, вже досягається певний ефект переконання в тому, що споживач потребує саме цього товару;

4) Спонукання. Тут використовується гра на бажаннях і спокуси споживача. Може виражатися і в графічній формі, однак, частіше і ефективніше використовують текстову форму. Саме рекламні слогани спонукають нас купити той чи інший товар, проте, без грамотного графічного доповнення вони несуть в собі дуже мало ефективності.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: