Психології управління персоналом!

управління персоналом

Коли мова йде про малий бізнес, співробітників на такому підприємстві, швидше за все, зовсім невелика кількість. Кожен день вони бачаться на роботі і їм потрібно якось налагоджувати своє спілкування.


Якщо контакту між співробітниками не відбувається, то і загальна продуктивність праці буде страждати. Ви, як керівник, повинні направити поведінку вашого персоналу в потрібне русло і допомогти їм налагодити хороші ділові контакти.

Як це можна зробити? Кілька психологічних порад, застосування яких допоможуть вам створити сприятливу атмосферу в колективі.

Не сприяйте “доносами”

Можливо, “доноси” і можуть стати для вас хорошим джерелом інформації про те, що насправді відбувається в колективі, але … Якщо колектив невеликий, то дуже скоро всім стане зрозуміло, від кого саме стався витік інформації. “Донощиків” в колективі не люблять. Співробітники будуть точити зуб на занадто “балакучого” колегу, що спричинить за собою розлад психологічного клімату.

А якщо “доноси” стануть нормою поведінки в колективі, то співробітники і зовсім ризикують стати один одному ворогами. А вам це абсолютно не потрібно. Постарайтеся створити в колективі таку атмосферу, в якій кожен працівник зможе відкрито сказати про все, що вважає за потрібне. Дотримуючись при цьому, звичайно, правила пристойності і субординацію.

Допомагайте справлятися з конфліктами

Якщо в колективі виник конфлікт, пов’язаний з робочим процесом – не ігноруйте це. По-перше, якщо така ситуація виникла, значить, в організації діяльності допущені помилки, а це вже ваша помилка. По-друге, якщо конфлікт вчасно не вирішити, він ризикує вилитися в цілу війну, яка може тривати роками. Спокійно вислухайте кожну зі сторін, обміркуйте їх взаємні претензії і запропонуйте свої варіанти виходу з конфліктної ситуації.

Складіть чіткі посадові інструкції

Тепер про найпоширеніші причини конфліктів. Дуже часто в колективах з’ясовуються відносини на предмет того, хто кого має слухатися і хто які завдання має виконувати. Щоб раз і назавжди поставити жирну крапку на таких конфліктах, складіть докладні посадові інструкції для кожної категорії працівників

Зробіть їх доступними кожному співробітнику в будь-який час: помістіть текст на внутрішньому корпоративному сайті підприємства або повісьте на стіну в офісі. Можна навіть організувати спеціальні збори, і там оголосити відповіді на всі питання по типу “хто кому що винен”. Такий захід якщо і не виключить повністю конфлікти подібного характеру (люди-то різні бувають), то, хоча б, значно їх знизить.

Виключіть штрафи, але застосовуйте бонуси

На співробітників можна ефективно впливати матеріально, однак робити це бажано в односторонньому порядку. Тобто, якщо ви хочете заохотити співробітника за хорошу роботу, то нарахуєте йому премію або бонус. Але якщо хочете покарати – не варто утримувати з нього штрафи.

Покарання краще здійснити за допомогою інших важелів впливу, а штрафи, як правило, різко негативно впливають на подальшу діяльність співробітника. Спрацьовує реакція “ну раз ви так зі мною робите, то і я сильно напрягатися в роботі не буду”.

Застосовуйте різні підходи до чоловіків і жінок

Як відомо, жінки більш емоційні, чоловіки – більш раціональні. Це явище природи потрібно з розумом використовувати в управлінні персоналом. Якщо ви хочете добитися старанності від чоловіка, то подавайте йому свої завдання і розпорядження з точки зору раціональності. А жінки швидше виконають ваше завдання, якщо воно буде звучати як прохання, а не як наказ.

Об’єднуйте колектив

Ефективний і успішний колектив – це той колектив, який працює заради спільної мети. Щоб згуртувати команду і виховати у співробітниках дух єдності, використовуйте різні заходи корпоративного характеру, як навчальні, так і розважальні. Вивчіть поняття тімбілдінга, і активно застосовуйте комплекс таких заходів в своїй організації. Якщо все робити правильно, через час ви самі здивуєтеся, наскільки колектив став дружніше і більш згуртованими.

Знайдіть індивідуальність в кожному

Керівник, для якого всі його підлеглі – це суцільна сіра маса, яка повинна беззастережно виконувати всі вказівки, ніколи не досягне успіху в ефективному управлінні персоналом. Кожна людина індивідуальна, у кожного є свої особливості. Комусь краще працюється самостійно і в тиші, а хтось не може без командної роботи. Одним до душі творча робота, іншим – більш рутинна. Будуйте свою роботу з колективом виходячи з індивідуальних особливостей і здібностей кожного співробітника.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: