Ребрендинг – вдихніть в бізнес нове життя!

Ребрендинг

Сучасний світ змінюється як ніколи стрімко – в той же час, з такою ж швидкістю багато чого застаріває на очах, і така тенденція не обходить стороною діловий світ. Зокрема, мінливі умови ринку постійно змушують власників компаній трансформувати власний бренд.


Специфічних причин цього може бути багато, але, в будь-якому випадку, будь-який бренд, по-перше, рано чи пізно перестає поєднуватися з теперішнім часом, а, по-друге, його популярність поступово перетворюється в … банальну побиту, «приїдається» для суспільної свідомості . Саме з цими негативними факторами і покликаний боротися ребрендинг.

Ребрендингом називають комплекс дій, спрямованих на зміну всього бренду або ж його окремих складових – таких як фірмовий стиль, логотип, назва і т.п. Деякі помилково вважають, що за цим новомодним словом нічого суттєвого не ховається – так, дрібна чисто технічна деталь в бізнес-сфері, позначена черговим незвичним терміном.

Тим часом, великими компаніями на реалізацію цього заходу вкладаються мільйони доларів – м’яко кажучи, це не ті суми, які можуть бути пов’язані з чимось незначним, погодьтеся. Насправді ж досвідчені «ділки» великого бізнесу прекрасно розуміють, що ребрендинг – це потужний маркетинговий інструмент, який тягне за собою, в кінцевому рахунку, значне збільшення прибутку – при грамотному його використанні, звичайно.

За яких ситуаціях виправдане проведення ребрендингу?

1) Як і практично будь-який продукт комерційної діяльності (не важливо, фізичний або інтелектуальний), бренд має свій термін придатності, протягом якого він дієздатний і актуальний. Після цього він перестає справлятися зі своєю роллю він починає справлятися все гірше і гірше – це вірний знак того, що компанії потрібний ребрендинг.

2) Поява в ніші бізнесу, яким займається компанія, видного конкурента, який володіє сильнішим, привабливим і цікавим брендом. Втім, навіть сама поява потужного конкурента вже може послужити приводом до ребрендингу для зміцнення своїх позицій.

3) Виникли нові завдання, які відтепер повинен виконувати бренд. Останній перетворюється відповідно до цілей і задач які з’явилися.

4) Компанії належить освоєння нової сфери діяльності. Наприклад, відтепер вона буде виробляти не тільки взуття, а й одяг. Звичайно, ці зміни повинні відобразитися і на бренд.

5) Чи відбулися якісь гучні події, що негативно позначилися на іміджі та репутації компанії. Які тепер, відповідно, потребують «реанімації» і освіження.

Завдання, які супроводжують ребрендинг

Проводячи ребрендинг, кожна компанія, безумовно, прагне вийти на якийсь новий рівень. Але при розробці його стратегії вельми важливо дбати про те, щоб не втратити вже наявну, «накопичену» роками і, напевно, чималими матеріальними вкладеннями, аудиторію.

Крім того, з огляду на постійно і активно розширюваний вибір, який надається споживачеві зростаючим числом всіляких компаній, важливо стежити за тим, щоб колишня колись унікальність не розвіялась, не “розмилася” на тлі безлічі нових брендів. Зокрема, цьому може сприяти схожість у фірмових кольорах між конкуруючими брендами, загальні елементи в логотипах, девізи, дизайні продукції і т.п.

Нарешті, бренд служить певним відображенням ставлення компанії до власних клієнтів. За допомогою бренду власник бізнесу показує те, наскільки для нього важливий зв’язок з аудиторією, він дає можливість формувати і ставлення споживача до своєї компанії (в деякій мірі, звичайно, так як основну роль в репутації бізнесу буде грати, все ж, якість того продукту, який вона видає – буде він інтелектуальним або фізичним, не важливо).

Деякі практичні поради

Перед проведенням ребрендингу важливо правильно оцінити стан справ в компанії на поточний момент. Вам потрібно зрозуміти, як бренд сприймається самими співробітниками вашої фірми, а також цільовою аудиторією.

Завдяки правильно складеним опитуваннями ви зможете зрозуміти, які цінності приписуються обома згаданими групами респондентів поточного бренду, які асоціації він викликає. У свою чергу, це допоможе зрозуміти, якою мірою його стороннє сприйняття розходиться з самого початку розробленим ідеальним чином компанії.

Крім того, не буде зайвим вивчити досвід ребрендингу компаній, що успішно конкурують з вами в одній ніші зараз, або ж зуміли домогтися показових результатів завдяки трансформації бренду в минулому.

Нарешті, важливо правильно визначити необхідну масштабність змін. Наприклад, якщо репутація фірми сильно постраждала або безповоротно застаріла, можливо, буде потрібна повна зміна всіх складових бренду. Однак якщо накопичений ним позитивний потенціал продовжує надавати благотворний вплив на бізнес, правильніше було б зберегти спадкоємність в його ключових моментах, лише додавши необхідні цільові асоціації.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: