Шахрайство при отриманні кредиту.

Шахрайство при отриманні кредиту

Громадянин або юридична особа, які беруть у банку кредит, мають свої ризики його не повернення. Так як зростання курсу долара, збільшення оподаткування та проблеми зі збутом товарів і послуг або постачанням сировини, безробіття і проблеми зі здоров’ям для громадянина можуть бути серйозними перешкодами для погашення кредиту. Але не будемо забувати і про ризики банку, що боржник не поверне кредит.


При операціях з фізичними особами банк несе весь спектр банківських ризиків:

– Ризик цільового використання кредиту;
– Ризик валютного коливання, інфляційний ризик;
– Ризик, пов’язаний з життєдіяльністю позичальника (нещасні випадки, хвороба або смерть клієнта);
– Ризик звичайного шахрайства та банкрутства позичальника обманним шляхом і т.п.

Однак, і Вам потрібно не попастися в руки шахраїв!

Деякий час тому була затримана злочинна група. Сімейна пара знаходила у місті людей, які шукають роботу в будівельній сфері. Для цього вона давала в газети короткі оголошення з пропозицією роботи і хорошого заробітку. При зустрічі людям обіцяли офіційне працевлаштування, але натомість просили залишити свій паспорт для проведення перевірки благонадійності здобувача, пояснюючи це тим, що працювати доведеться з дорогим устаткуванням і матеріалами.

Люди віддавали свої паспорти майбутнім роботодавцям, і ті за кілька днів оформляли на цей документ споживчий кредит. У цьому їм допомагав кредитний експерт банку, який покривав невідповідність пред’явленого документа і кінцевого одержувача кредиту. Шахраї робили ставку на кількість здійснюваних операцій, оскільки мова йде про невеликі кредитах. У роботі, природно, людям відмовляли під слушним приводом – не підійшла кваліфікація.

Відзначимо, що такий ризик банку як банкрутство позичальника може бути спровокований і незаконними діями з боку позичальника.

Повідомляє, що згідно ст. 219 Кримінального кодексу України, доведення до банкрутства, тобто умисне, з корисливих мотивів, іншої особистої зацікавленості або в інтересах третіх осіб вчинення громадянином – засновником (учасником) або службовою особою суб’єкта господарської діяльності дій, що призвели до стійкої фінансової неспроможності суб’єкта господарської діяльності, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору, караються штрафом від 2 тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Що ж стосується шахрайства, то це вже інший злочин. А саме, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману або зловживання довірою. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна. (ст. 190 ККУ).

Таким чином, перед тим як продумувати і готувати злочинні схеми з отримання кредиту в банку з метою його не повернення (або така мета з’явиться пізніше за певними економічними причинами) зважте всі «за» і «проти», враховуючи кримінальну караність даних діянь.

Найчастіше такі схеми провертаються через «свою» людину в банку або за підробленими документами.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: