Що робити, якщо співробітник не дотримується субординацію?

subordinatsiya

Співробітник, що дозволяє собі занадто сильно скоротити дистанцію між вами, дратує. Звільнити його і забути – вихід, який має повне право на існування. Ну а якщо він – хороший фахівець, професіонал, акуратний, обов’язковий, і ви не хочете втрачати такого співробітника?

Визначитися з термінами

Що таке субординація в загальному, знають всі. Але уявлення ваших підлеглих про те, як вона повинна дотримуватися і що буде її порушенням, може відрізнятися від вашого.

Якщо перед тим, як прийняти співробітника на роботу, ви не обговорили з ним всі аспекти ділової взаємодії, прийнятої в вашій компанії, не дивно, що в якихось моментах вспівробітник виходить за рамки. Можливо, це відбувається через те, що він вважає ці «рамки» ширшими і не бачить нічого поганого в своїй поведінці.

Він – звичайна людина, він не вміє читати чужі думки і тому не може здогадатися про те, чим саме ви не задоволені. Найкраще знайти час і поговорити з ним наодинці. Спокійно скажіть про те, що він порушує субординацію: адже у вашій компанії субординація – це … Попросіть підлеглого в майбутньому дотримуватися існуючих норм. Для адекватного співробітника, який вас поважає, це не складе труднощів.

Розібратися в ситуації

Інша справа, якщо під час прийняття на роботу співробітник був ознайомлений з нормами корпоративної поведінки у вашій компанії, де чорним по білому, чітко, ясно і зрозуміло було викладено прийнятий у вас порядок взаємодії – норми, стандарти, правила. Однак він дозволяє собі порушувати ці правила. Над причинами такої поведінки варто подумати.

Можливо, ви самі не строго дотримувалися рамок «керівник – підлеглий». Поведінка вашого співробітника в такому випадку – всього лише закономірний крок у відповідь. Поверніться до ролі керівника, виключивши варіанти «керівник – свій хлопець», «керівник – душа-людина» і т.п.

Будьте керівником в чистому вигляді, щоб співробітник міг бути в чистому вигляді співробітником, а не «співробітником – жартівником», «співробітник – теж людиною» і т.п. Якщо керівник сам дотримується встановлених норм, це швидше за все допоможе уникнути неприємних розглядів з приводу недотримання субординації.

Складніше припинити порушення субординації, якщо видимих ??причин для її недотримання, здавалося б, немає. Ви не дозволяєте собі панібратства по відношенню до співробітника, а він переходить межі.

З одного боку (якщо мова йде, наприклад, про жарти на вашу адресу), справа може бути в бажанні підлеглого завоювати таким чином вашу прихильність, симпатію. І тут, як і в випадку з ненавмисним порушенням, – пряма розмова допоможе вирішити питання.

З іншого боку (якщо мова йде, наприклад, про агресію або грубості співробітника по відношенню до вас), поведінка вашого підлеглого може бути результатом протиріч, які накопичилися між вами. Розберіться в ситуації. З’ясуйте причини різких випадів у ваш бік. Не так просто вислухати чужу точку зору, ще важче – зрозуміти і прийняти її. Але без цього ситуацію навряд чи можна вирішити конструктивно. Вислухавши вашого фахівця, скажіть йому про те, що цінуєте і поважаєте його як професіонала, але в майбутньому попросіть тримати себе в руках.

Бути мудрим

У будь-якому випадку, якщо ваш співробітник не дотримується субординації, вам буде потрібне терпіння, витримка і мудрість. Розібратися, прийняти правильне рішення і сказати те, що потрібно – вихід з ситуації, коли ваш співробітник не дотримується субординації.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: