Що таке грейдінг?

greyding

Грейдінг – це процес створення вертикальної структури посадових рівнів і розрядів, універсальної для всього персоналу організації, де всі посади вибудовані в залежності від їх значимості та орієнтовані на стратегію і бізнес-цілі підприємства.


Відповідно до Грейдінг розраховується оплата праці працівників, здійснюється розробка пільг і компенсацій. Грейди впливають тільки на змінну частину заробітної плати, а також на соціальний пакет працівника.

Кожна група посад має максимальний і мінімальний кордон базового окладу і рівний відсоток премії за досягнення стовідсоткової результативності. Кожен грейд має кілька ступенів, за якими працівник може просуватися, підвищуючи свій рівень.

Мета і структура грейдів включає в себе:

  • встановлення сітки оплати;
  • визначення цінності і вартості кожної ділянки роботи;
  • підтримання на високому рівні професійного потенціалу працівників;
  • мотивацію на розвиток.

Як проводиться впровадження грейдінгу?

Впровадження грейдінгу на підприємстві проводиться за наступним алгоритмом:

  • Розподіл всіх посад за значенням для підприємства.
  • Визначення грейдів.
  • Тарифікація.
  • Аналіз рівня оплати праці за професіями і посадами на підставі тенденцій ринку.
  • Виправлення невідповідностей.

Оцінка персоналу

Безпосередня оцінка значимості для підприємства кожної професії або посади проводиться на підставі спеціальної анкети.

Для оцінки персоналу застосовують три групи параметрів:

1. Наявність специфічних знань і досвіду, які необхідні для виконання посадових обов’язків.

2. Наявність навичок, які необхідні для вирішення проблем на своїй ділянці роботи, рідко вдаючись до допомоги керівника.

3. Рівень відповідальності працівника за кожну свою дію, а також дії інших людей, які залучені в один виробничий процес.

Всі професії і посади на підприємстві отримують бальну оцінку і відповідно до неї сортуються. При проведенні оцінки використовується експертний метод. У ролі експертів можуть виступати як самі керівники, так й сторонні консультанти. Оцінку значущості заступників керівника підприємства робить безпосередньо керівник підприємства, оцінкою відділів займається відповідний заступник керівника підприємства, працівників – начальник відділу і т.п. Підсумкова оцінка являє собою середнє арифметичне всіх бальних оцінок експертів.

Впровадження системи грейдів на великих підприємствах, що мають штат не менше 500 осіб, економічно виправдано, так як вона дозволяє значно підвищити ефективність управління фондом оплати праці. Чим більше чисельність підприємства, тим більше може бути вигода від застосування такої системи.

Також слід зазначити, що грейдінг вимагає значних матеріальних витрат не тільки на його розробку, але і на підтримку його ефективного функціонування на протязі тривалого періоду часу. З цієї причини для невеликих і швидкозростаючих підприємств розробляти дану систему економічно недоцільно.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: