Що таке PR-менеджмент?

PR

PR-менеджмент – частина стратегічного менеджменту, спрямована на формування позитивного іміджу компанії.


Найчастіше «піарники» є ерудованими людьми, адже їхня професія відноситься до розряду інтелектуальних і вкрай науково-вмісних. До того ж в більшості вони флегматики і раціоналісти з аналітичним складом розуму, що дозволяє їм систематично вивчати і аналізувати інтереси споживачів і складати прогнози подальшого розвитку.

Також креативний менеджер відповідає за характер відносин між компанією і ЗМІ, і, можливо, навіть промишляє порушенням скандалів навколо певної продукції, що підігріває інтерес до неї. З цим і пов’язано те, що фраза «піарити» зараз звучить, мало не як лайка.

Нерідко PP-агенти мають освіту журналістів, що допомагає їм встановити контакт з суспільством шляхом складання буклетів, проведення різних заходів і прес-релізів. Крім того, цілком можуть допомогти старі зв’язки. Основою таких суспільних відносин повинна бути чесність і повна відкритість.

Громадськість ділиться на два типи: зовнішня і внутрішня. До зовнішньої громадськості відносяться не тільки клієнти, але і бізнес – партнери, і конкуренти, які повинні бути на особливому контролі. До внутрішньої громадськості відносяться працівники компанії. Вона, в свою чергу, ділиться на роботу з персоналом і керівниками.

При роботі з керівництвом PR – агент займається його іміджмейкінгом, консультує його в питаннях правильного проведення прес-релізів, включаючи правильну інтонацію і міміку.

Зв’язок з маркетингом

Зв’язок PR з маркетингом полягає в їх взаємній залежності. Якщо маркетинг відповідає за просування товарів або послуг компанії на ринок, то функція PR сфери полягає в створенні вигідного реноме, що вплине на сприйняття продукції даної компанії. Плюс, PR – менеджери стабілізують соціальну сферу, що гарантує успіх маркетингових комунікацій.

В цілому і маркетингові кампанії і PR – ходи мають єдину мету – вдалий продаж і хороша виручка, причому досягти цього можна лише при спільній сумлінній праці.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: