Скільки можна приватизувати земельних ділянок

Дуже часто громадяни, намагаючись знову приватизувати земельну ділянку, отримують від органів місцевого самоврядування відмову, мотивовану тим, що ось, мовляв, ви вже брали участь в приватизації землі один раз і більше за законом не дозволено.

В якійсь мірі, це дійсно правда, але місцеві органи влади трохи недоговорюють, і ось саме про що.

З юридичної точки зору, приватизувати земельну ділянку можна один раз, але по кожному цільовому призначенню. А згідно з Земельним кодексом України їх цілих шість!

Громадяни України мають право на безоплатну приватизацію земельних ділянок:

Для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

Для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

Для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

Для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

Для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Таким чином, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом, провадиться один раз, але по кожному виду використання.

А простіше кажучи, кожен громадянин України має право приватизувати не менше шести земельних ділянок, різного цільового призначення.