Скільки земельних ділянок можна приватизувати?

Скільки можна приватизувати земельних ділянок

Дуже часто громадяни, намагаючись знову приватизувати земельну ділянку, отримують від органів місцевого самоврядування відмову, мотивовану тим, що ось, мовляв, ви вже брали участь в приватизації землі один раз і більше за законом не дозволено.


В якійсь мірі, це дійсно правда, але місцеві органи влади трохи недоговорюють, і ось саме про що.

З юридичної точки зору, приватизувати земельну ділянку можна один раз, але по кожному цільовому призначенню. А згідно з Земельним кодексом України їх цілих шість!

Громадяни України мають право на безоплатну приватизацію земельних ділянок:

Для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

Для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

Для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

Для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

Для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Таким чином, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом, провадиться один раз, але по кожному виду використання.

А простіше кажучи, кожен громадянин України має право приватизувати не менше шести земельних ділянок, різного цільового призначення.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: