Стилі управління бізнесом!

Стилі управління бізнесом

Успішне управління компанією вимагає чимало якостей, які є складовою вашої особистості, таких як характер, цінності, виховання, моральні норми, вміння долати труднощі і не засмучуватися через невдачі. Знання цих якостей необхідно для того, щоб правильно визначити найбільш ефективний для себе тип управління бізнесом і людьми.


Відсутність дієвого стилю управління зазвичай означає відсутність напрямки розвитку. Такі важливі складові успіху будь-якого бізнесу як продажу, обслуговування клієнтів, впровадження інновацій та управління персоналом залежать від того, як добре ви себе знаєте і які методи для ведення бізнесу використовуєте. А також, чи підходять особисто вам ці методи. Давайте розглянемо найбільш популярні стилі управління бізнесом, щоб ви могли зробити для себе відповідні висновки і взяти щось на озброєння.

1. Автократичний

Деякі люди думають, що автократичний стиль управління не дуже подобається співробітникам, так як відносини підлеглих з начальством стають схожі на відносини монарха і підданих. Однак цей стиль управління може бути дуже ефективним в умілих руках. Головна його цінність в тому, що рішення приймаються одноосібно, а значить, швидко. Не потрібні ніякі зустрічі, наради, мозкові штурми, розгляди “за” і “проти”, схвалення партнерів і т.п.

Проте, це палиця з двома кінцями. Адже таким чином ви можете втратити ініціативних співробітників, які бажають отримати більше свобод і претендують на якусь високу посаду. Як правило, вони погані виконавці, так як у них є своя думка. Інші люди можуть просто не змиритися з подібним стилем управління і піти на пошуки демократично налаштованого керівника. А це тягне за собою плинність кадрів і потенційні зволікання у виконанні поточних справ. Тому монархом краще ставати в ситуаціях, коли важливі рішення повинні бути прийняті без зволікання з метою запобігання кризі.

2. Консультативний

Цей стиль управління схожий на автократичний, з тією лише різницею, що спочатку керівник буде приймати рішення, потім озвучувати його довіреним особам, і, вислухавши всі міркування і заяви, вчинить так, як вважатиме за потрібне, не залежно від того, що саме йому порадять. Рішення може брати до уваги поради персоналу, а може бути їм абсолютно протилежним.

Консультативний стиль управління відмінно підходить в ті моменти і для тих співробітників, яким важливо, щоб їх професіоналізм оцінювався на належному рівні. Участь в обговоренні та прийнятті рішення народжує в них відчуття, що вони дійсно є цінністю для організації, в якій працюють. З іншого боку, люди, які опинилися поза цими обговорень, будуть страждати через можливий фаворитизму у вашій компанії і подвійні стандарти.

3. Дискусійний

Цей тип управління заснований на тому, що співробітники самі пропонують варіанти вирішення керівнику і наводять аргументи на користь своєї правоти. Керівник же в свою чергу вислуховує доводи і вибирає один із запропонованих варіантів для вирішення проблеми. Цей спосіб допомагає створити хороші довірчі відносини між керівником і підлеглими, проте загрожує тим, що керівник розслабляється, йде на поводу у співробітників і іноді приймає не завжди правильні рішення.

4. Демократичний

Суть подібного стилю управління лежить в його назві. Але для його реалізації потрібне добре налагоджений зворотній зв’язок з підлеглими всіх рангів. Потрібно не тільки щоб від людей до начальства доходила інформація, але і навпаки. І так по кілька разів, при цьому досить швидко і без цензури на місцях.

Цей стиль відмінно підходить для перевірки благонадійності комплексних рішень в В2В секторі, працює на об’єднання команди і виявлення талановитих особистостей. Однак він пов’язаний з незмінною тяганиною в прийнятті рішень, а значить не підходить для тих ситуацій, коли діяти треба негайно.

5. Невтручання

Це скоріше наставництво, ніж управління. Лідери компаній діють швидше як консультанти, коли співробітники вимагають допомоги або ж керівник бачить, що команда сама не справляється, і не втручаються, якщо до них за допомогою не звертаються, продовжуючи процес пошуків. Керівник займає пост спостерігача, віддаючи право прийняття рішень підлеглим.

Цей стиль управління добре працює в творчому середовищі і ситуаціях, коли правильної шаблонної відповіді просто не існує. Наприклад, при запуску і розкрутці стартапу. Щоб подібний стиль управління виявився успішним, потрібно ще на етапі найму ретельно підбирати свою команду і перевіряти рівні компетенції персоналу, інакше некваліфіковані кадри погублять підприємство, а також запастися терпінням.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: