Стилі управління колективом?

Стилі управління колективом

Коли працює колектив, можна помітити, що всі люди різні. Одні на повну віддаються своїй роботі, інші навпаки зовсім не хочуть працювати. Одні моментально стартують, а потім здаються. Інші навпаки повільно набирають обертів.


Керівник компанії при цьому повинен спостерігати за всіма працівниками. Відсівати тих, хто не справляється, набирати нових. Здавалося б все зрозуміло і просто. Але ж не в тих моменти, коли потрібно терміново здавати проект або коли цей самий проект вже завалений. А це говорить про те, що керівник повинен займатися вихованням свого персоналу, причому з самого початку вибираючи стиль керівництва.

Авторитарний стиль

Це коли останнє слово, завжди залишається за керівником. Мінус такого керівництва полягає в придушенні ініціативи співробітників. Плюс – керівник бере всю відповідальність виключно на себе.

Колегіальний стиль

Коли керівник, абсолютно всі питання вирішує радячись з колективом. Плюси очевидні, але і недоліки теж є. Адже іноді питання можуть бути настільки мізерними, що їх обговорення просто безглузде і займає багато часу.

Авральний стиль

Керівник вирішує всі питання в поспіху і часто тоді, коли настає останній момент. Плюсів в такому стилі немає, а от мінусів досить багато. Адже колектив іноді просто не може зібратися думками.

Регламентуючий стиль

Його ще можна назвати контролюючим. Якщо він помірний – все добре. Але якщо дуже педантичний, колективу може бути не комфортно.

Новаторський стиль

Коли керівник має нові проекти і втілює їх у життя. Якщо цих самих проектів помірна кількість, це завжди приносить задоволення. Але надмірна кількість новаторства, збиває колектив з основної роботи.

Дипломатичний стиль

Це коли колектив точно впевнений, що керівник, завдяки своїм зв’язкам вирішить будь-які питання. Це звичайно ж, добре, але іноді доводиться залежати від думки і допомоги оточуючих.

Документальний стиль

Це коли керівник більшу частину часу відводить на перевірку паперів і звітів. Мінус в тому, що на пряме спілкування з колективом часу не залишається. Але є і плюс, адже всі звіти завжди в порядку.

Лідерський стиль

Це коли керівник, завдяки своєму оптимізму, може дати настрій цілій компанії. Це прекрасно і позитивно, адже зазвичай в такому колективі хочеться проявляти всі свої можливості. Але тільки не в тому випадку, якщо керівник демагог.

Такі стилі – це лише звичні рамки. А якщо їх розширювати або з’єднувати, можна привести свою компанію до успіху.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: