Стимулювання співробітників – основні помилки в бізнесі.

Стимулювання співробітників

Питання про стимулювання співробітників є одним з найбільш важливих в бізнесі. Помилки керівництва в ході мотивації працівників можуть призвести не тільки до зниження дисципліни в колективі, але і до демотивації персоналу. У підсумку, така ситуація може завдати непоправної шкоди бізнесу, значно знизивши показники виробництва.


Серед безлічі помилок в мотивації можна виділити кілька основних і найпоширеніших.

В першу чергу, це невиконання керівництвом зобов’язань по виплаті працівникові винагород. В даному випадку відбувається демотивація персоналу, який згодом перестане довіряти керівництву. Деякі працівники можуть навіть піти з компанії і ніякі бізнес ідеї не зможуть врятувати ситуацію.

Друга поширена помилка – гарантована премія. Завідомо програшний варіант. Така ситуація трапляється досить часто, коли керівництво занадто часто нагороджує працівників гарантованою премією. У більшості випадків співробітники сприймають цю премію як законну частину своєї заробітної плати, а отже, перестають докладати будь-які зусилля для того, щоб її отримати. Однак якщо начальство вирішить перестати платити працівникам зайві гроші, то скоріше за все отримає на свою адресу бурю невдоволення.

Найгіршим варіантом також може бути занадто складна схема стимулювання. У цьому випадку, персонал просто не розуміє, яким чином діє обрана схема і що необхідно робити для отримання премії. Тому дуже важливо, щоб система мотивації була розписана простою мовою і була зрозумілою для кожного зі співробітників.

Ще одна, не менш поширена помилка – завищення нормативів і планів. Багато співробітників навіть не намагаються виконати необхідні нормативи, тому що заздалегідь знають, що це зробити неможливо. Природно, така схема мотивації не дасть ніяких результатів.

Прийнято вважати, що безпрограшний варіант мотивації – заохочення працівників, які показують найкращі результати. У теорії, «середняки», бачачи приклад кращих співробітників будуть їх наслідувати і намагатися працювати краще. На практиці така схема не працює або, принаймні, працює нетривалий період. З плином часу, всі решта працівників будуть вважати, що вони не здатні досягти рівня премійованих працівників, і, врешті-решт, перестануть намагатися.

Відсутність корективів в схемах стимулювання теж може негативно відбитися на продуктивності роботи, адже для постійного розвитку бізнесу, необхідно регулярно оновлювати системи і вдосконалювати їх.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: