Техніка безпеки при вантажно-розвантажувальних роботах!

Техніка безпеки при вантажно-розвантажувальних роботах

1. Вантажно-розвантажувальні роботи слід виконувати механізованим способом за допомогою підйомно-транспортного обладнання та засобів малої механізації. Піднімати і переміщати вантажі вручну необхідно при дотриманні норм, встановлених чинним законодавством.


2. Вантажно-розвантажувальні роботи слід виконувати відповідно до технологічних карт, проектами виконання робіт, а також правилами, нормами, інструкціями та нормативно-технологічними документам, що містять вимоги безпеки під час виконання робіт даного виду.

3. Рух транспортних засобів у місцях виконання вантажно-розвантажувальних робіт повинен бути організований за схемою, затвердженою адміністрацією підприємства, з установкою відповідних дорожніх знаків, а також знаків, що застосовуються на залізничному транспорті.

4. Місця де проводяться вантажно-розвантажувальні роботи повинні бути розміщені на спеціально відведеній території з рівним покриттям, допускається проведення вантажно-розвантажувальних робіт на спланованих майданчиках з твердим грунтом, здатним сприймати навантаження від вантажів і підйомно-транспортних машин.

5. Всі робочі місця, де ведуться вантажно-розвантажувальні роботи, повинні бути в чистоті, проходи і проїзди повинні бути добре освітлені, вільні і безпечні для руху пішоходів і транспорту. Не допускається розміщення вантажів у проходах і проїздах.

6. Всі механізми і пристосування повинні бути зареєстровані, перебувати на обліку в спеціальних журналах, які зберігаються у осіб, відповідальних за їх справний стан.

7. Вантажопідйомні механізми і вантажозахоплювальні пристрої повинні бути забезпечені табличками і бирками із зазначенням інвентарного номера, допустимої вантажопідйомності і дати чергового огляду.

8. Механізми та пристосування повинні зберігатися в сухих приміщеннях на стелажах, настилах або на спеціальних гаках і бути добре змащені.

9. Вантажопідйомні механізми і вантажопідіймальні пристрої (такелажне обладнання) повинні задовольняти “Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів”, “Правила безпечної роботи з інструментом та пристроями”.

10. До стропальних (такелажних) робіт відноситься: підйом, переміщення установки і закріплення вантажів за допомогою вантажопідйомних механізмів, спеціальних пристроїв і оснащення, найпростіших пристосувань і вручну, а також підготовчі та заключні роботи при установці і звільнення такелажних пристроїв і механізмів.

11. До стропальних (такелажних) робіт допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд і відповідне навчання, інструктаж, перевірку знань вимог безпеки. При цьому вони повинні знати правила надання першої долікарської допомоги потерпілим у разі нещасного випадку.

12. Кожен працівник, якщо ним самим не можуть бути вжиті заходи щодо усунення порушення правил та інструкцій з техніки безпеки, зобов’язаний негайно повідомити адміністрацію, про всі помічені ним порушення правил та інструкцій, а також про ті які становлять небезпеку для людей: несправності машин, механізмів, пристосувань і інструментів, що застосовуються при роботі.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: