Техніка продажів в магазині. Методи продажу товарів в роздрібній торгівлі!

Техніка продажів в магазині

“Наш великий недолік в тому, що ми занадто швидко опускаємо руки. Найбільш вірний шлях до успіху – весь час пробувати ще один раз.” – Томас Едісон.


Техніка продажів в магазині

Саме ці слова дуже точно характеризують успішність людини, що працює в сфері торгівлі. Адже що головне в торгівлі? Звичайно, продаж.

І володіти навичками продажів – головне завдання кожного продавця. Адже кожну угоду необхідно довести до логічного завершення, а це вже певна техніка продажів в магазині.

Потенційні клієнти – люди різні, кожен має індивідуальні особливості. У кожного своє бачення життєвих негараздів. Відповідно, часті ситуації, коли товар сприймається неправильно, йому не приділяється належної уваги, не бачиться вигода від його покупки.

І тоді клієнт піде, а продавець залишиться без прибутку. І часто в цьому винен сам продавець: не зміг привернути увагу, не довів переваги товару та інше. І відразу постає одвічне питання: що робити?

Методи продажу товарів в роздрібній торгівлі

Для збільшення прибутку і залучення клієнтів існують різні методики і способи торгівлі. І застосовуються вони кожна у своїй сфері: оптова торгівля, роздрібна, інтернет-магазини та інше. Серед усього цього розмаїття особливої ??уваги потребує техніка продажів в роздрібному магазині.

Роздрібна торгівля – справа особлива. Тут відбувається прямий контакт покупця з продавцем. І велике значення в установці правильного контакту належить продавця або менеджеру магазина.

І якщо він не володіє максимальним шляхом досягнення позитивних відносин між собою і покупцем, то гріш йому ціна. Існують різні методи продажів в роздрібній торгівлі, але є 5 основних етапів, пройти які – головне завдання успішного менеджера:

1. Установка контакту з потенційним покупцем. Все починається з вітання, і чим воно позитивніше, тим швидше буде знайдено спільну мову.

2. З’ясування потреб. Дуже часто людина приходить в магазин без конкретної мети, тобто щось потрібно, але конкретно ще не визначилися. Головне завдання менеджера на даному етапі – зрозуміти бажання покупця;

3. Презентація товару. На цьому етапі продавець зобов’язаний розповісти про товар якомога переконливіше, щоб покупець, який сумнівається повністю переконався в правильності свого вибору;

4. Відповіді на запитання. Даний етап не завжди присутній в продажах. Тільки в тому випадку, коли покупець не відразу переконується в правильності вибору і починає ставити додаткові питання;

5. Завершення операції. Звичайно, угода вважається завершеною, коли покупець розплатився за придбаний товар. Але це не все. Дуже важливо, щоб покупець не просто віддав гроші, а й пішов задоволеним. Тоді він обов’язково повернеться повторно і дана техніка продажів в магазині існує якраз для досягнення саме такого результату.

Техніка продажів в магазині одягу

Будь-який магазин – це місце, де людина вибирає собі необхідну річ. І скрізь існують свої специфічні методи продажів. У магазині одягу багато що залежить від пори року і особливостей товару.

У теплу пору року продажі ростуть від легкого одягу, в холодну – від теплого. При цьому продавець повинен прекрасно орієнтуватися в першу чергу, світі моди, попиту і бажаннях покупця, а також в особливостях будови тіла покупця: за рахунок чого можна приховати або підкреслити його особливості будови.

Методи продажу товарів в магазині взуття

Продавці магазинів взуття працюють в такому ж напрямку і техніка продажів в магазині взуття не багато в чому відрізняється. У будь-якому випадку, менеджер, який бажає підвищити продажі, зобов’язаний зробити все для здійснення успішної операції між магазином і покупцем.

Техніка продажів в ювелірному магазині

Продаж предметів розкоші – особлива розмова. Ці речі купують не часто і не на один рік, тому домогтися високого прибутку – це ціле мистецтво. Продавець повинен розуміти, що продажі ювелірних виробів дещо відрізняються від інших технік.

Фахівці, які проводять різні тренінги з навчання персоналу, стверджують, що швидше продаються ті прикраси, які подобаються самим продавцям. А повинно бути дещо по-іншому. Менеджер повинен вміти презентувати будь-яку ювелірну прикрасу на високому рівні, незалежно від того, подобається воно особисто йому чи ні.

Менеджер ювелірного магазину повинен володіти різними технологіями продажів, серед яких техніка активних продажів в магазині займає міцне місце. Продажі в такому місці – це, практично завжди індивідуально, і знати своїх клієнтів обов’язково.

Техніка продажів, робота з запереченнями в магазині косметики

Дуже схожа на описану вище технологію технологія продажів в магазині, що продає косметику. Тут також необхідний індивідуальний підхід до кожного покупця.

Косметика – товар особливий, що вимагає консультацій. І менеджер, відповідно, зобов’язаний знати про продукцію все, грамотно її представити і довести правильність вибору.

Грамотний менеджер повинен передбачити можливість заперечень з боку покупців. Адже заперечення з боку покупця – це свого роду криза передбачуваної операції. Професіоналізм менеджера полягає в тому, наскільки швидко він подолає кризу і виведе з неї покупця.

Техніка продажів в магазині іграшок

У таких крамницях покупці трохи відрізняються від інших – адже найчастіше іграшки вибирають діти. Продавець магазину іграшок повинен, перш за все, любити дітей.

Інакше, продавати іграшки стане для нього простий обов’язком, не приноситиме задоволення і як наслідок – ефективних продажів. Він повинен вміти розповісти про іграшку так, щоб дитина вже не мислила себе без неї, переконати дорослих у правильності вибору.

А зробити вибір серед розмаїття сучасних іграшок дуже важко. Зацікавити дитину взагалі важко, тому компетентний і грамотний продавець – головна умова для підвищення продажів.

Техніка продажів в магазині меблів

В цілому всі продажі складаються з великої кількості різних нюансів, так як всі люди різні, людський фактор відіграє найбільшу роль і проявляється в магазинах сильніше, ніж будь-де.

Меблі – річ непроста. Її купує зазвичай не одна людина, а кілька. Тому продавець меблів зобов’язаний володіти технікою роботи з групою людей. У такому випадку важливо вміти виділяти лідера, але й інших членів не можна залишати без уваги. Продавець повинен вміти узгодити різні думки, якщо такі існують, привести всіх до компромісу.

Крім того, продавець повинен вміти працювати з каталогами продукції, так як не завжди є можливість представити меблі в повному вигляді.

Уміння володіти технікою здвоєних продажів (супутніх аксесуарів для меблів) тільки підвищить рівень продажів і приверне клієнтів.

Техніка продажів в книжковому магазині

Не можна не згадати і особливу атмосферу магазинів, в яких продаються книги. Покупці тут – люди особливі. Вони люблять читати. Тому менеджер магазину книг повинен бути грамотним, освіченим і начитаною людиною. Його завдання – виявити потреби клієнта і порадити необхідну літературу.

Крім того, дуже часто книги купують люди похилого віку, а до них потрібен особливий підхід: увага, якісне обслуговування.

Техніка продажів в інтернет магазині

Останнім часом все більшою популярністю починають користуватися інтернет-магазини. Вони дещо відрізняються від звичайних магазинів і, відповідно, технологія продажів в інтернет-магазині також має відмінності.

Перш за все, контакт менеджера або консультанта з потенційним покупцем встановлюється не “вживу”. Тут прийнято користуватися технікою телефонних дзвінків.  Успішний менеджер повинен володіти навичками телефонної розмови з людиною, яку ніколи не бачив і не побачить. Це дуже важко і без спеціальної підготовки обійтися важко.

І, нарешті, головне. Де б не працював продавець, яку б техніку продажів він не використав, успіху він доб’ється лише наполегливою працею і бажанням.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: