Успішне впровадження нових стратегій.

Успішне впровадження нових стратегій

Впровадження і реалізація нових стратегій (процесів, практичних методів, цінностей і т.п.) може стати складним завданням навіть у порівняно невеликій компанії, не кажучи вже про великий бізнес. Однак маючи чітко прописаний план дій, процес впровадження інновацій може пройти швидко і безболісно. Ми пропонуємо досить простий багатоступінчастий алгоритм, який допоможе вирішити вашу проблему.

Всі нові стратегії повинні відповідати існуючим цінностям компанії

Якщо одна з цінностей компанії – це 100% прагнення до досконалості обслуговування клієнта через чесність і співчуття до своїх ближніх, то запустити нову маркетингову стратегію, засновану на недомовленості і бажання отримати сліпу прихильність молоді буде достатньо проблематично.

Справа в тому, що ваші співробітники теж люди, і вони вибирали вашу компанію не тільки за хорошу зарплату, але і тому що вона відповідала їх уявленням про ідеальну роботу. І якщо ви поміняєте вектор, то кращі ваші люди можуть не погодитися з таким поворотом і піти з компанії. Ви втратите не тільки кваліфікований персонал, але і репутацію, а слідом за ними і гроші (а може, і бізнес в цілому).

Строга лімітована кількість змін в певний період часу

Не потрібно міняти все і з розгону. Подумайте про те, що вашим людям буде дуже складно перебудуватися працювати по-новому, вони будуть відчувати себе втраченими, відірваними від звичного укладу, будуть нервувати і метушитися. А значить, не будуть працювати ефективно. Зробіть так, щоб весь список змін був розбитий на тематичні групи і самі інновації вводилися поступово, нова доза додавалася тільки після того, як люди звикнуть до попередньої і доведуть свої дії до автоматизму.

Впевнені дії керівництва

Керівники компанії повинні бути частиною процесу змін, а не тільки консультантами, допомагати порадою, коли щось іде не за планом. Лідери можуть стати головною причиною, по якій локомотив інновацій не зрушиться з рейок на шляху до успіху і змін. Цьому є два пояснення:

По-перше, вони можуть виявитися страшними ретроградами і не бачити сенсу у всіх цих спущених зверху змінах. Отже, будуть заражати членів команди своїм скептицизмом.

По-друге, керівництво часто думає, що його обов’язок – сидіти на престолі, поки обслуговуючий персонал займається реалізацією нових стратегій. Люди не бачать залученості керівництва і перестають працювати в зазначеному напрямку.

Постійне нагадування про важливість нових стратегій

У компанії кожен зазвичай працює над своїм завданням і не бачить картини в цілому. Через це іноді створюється враження, що обраний шлях не приносить ніяких результатів. До того ж більшість людей не любить змін (привіт від наших далеких предків, які побоюються всього нового, чужого і невідомого, адже це було умовою їх виживання). Тому постійно нагадуйте персоналу, як для вас важливий поточний процес внесення змін у діяльність компанії і акцентуйте будь-які, навіть самі незначні успіхи.

Навчання та інформаційна підтримка

Люди можуть відчувати себе невпевнено при впровадженні інновацій, якщо їм не вистачає знань, інформації або компетенції для вирішення проблем в новому ключі. Дайте їм можливість заповнити ці прогалини і відчути себе впевненіше. Індивідуальні курси – ідеальний варіант, але відкритий доступ в інтернет до відповідних форумів або віддаленого консультанта теж цілком підійде.

Гнучкість в рішеннях

План по впровадженню змін потрібно завжди тримати перед очима, але в той же час залишатися досить гнучким для внесення змін і здійснення більш ефективних дій, якщо така можливість з’явиться в процесі введення інновацій. Можливість коригування плану – те, що допоможе вашим людям відчути себе впевненіше, якщо раптом щось піде не так. Ніхто не любить, коли його заганяють в жорсткі рамки, а рухатися в човні без весел до водоспаду – тим більше.

Похвала

Успіх не повинен залишатися непоміченим. Кожен любить, коли його хвалять. А якщо хвалять в такий відповідальний момент, то цінніше подвійно. Обов’язково відзначайте досягнення свого персоналу в процесі впровадження нових стратегій. Це покаже людям, що досягти поставленої мети цілком можливо і надихне їх працювати старанніше в заданому напрямку.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: