В Україні хочуть скасувати єдиний податок та «спрощенку»!

податок

У Державній фіскальній службі заявляють про необхідність відмови від спрощеної системи оподаткування та поступове переведення малих підприємців на загальну систему, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.


Про це заявив в.о. голови ДФС Мирослав Продан. За словами Продана, в економічно розвинених країнах спрощена система оподаткування вводилася на перехідний період, щоб бізнес став на ноги після кризи або економічних потрясінь.

На його думку, в Україні цей перехідний період — затягнувся. І зараз «спрощенка» використовується великим бізнесом для мінімізації податків.

«Величезний супермаркет або мережа спортклубів. Це ж не малий бізнес? Бухгалтера вони можуть найняти? Можуть. Але чомусь працюють через ФОПів. У них навіть немає юрособи», — заявив він.

«Замість неї десятки, а іноді і сотні ФОПів, на рахунок яких надходить виручка. Дійшли до встановленого ліміту — закрили ФОП, відкривають інший. Це завдає дуже великих втрат бюджету і не має ніякого відношення до дрібних підприємців», — говорить Продан.

За словами чиновника, ДФС не може самостійно вносити зміни до Податкового кодексу, але може давати рекомендації Міністерству фінансів. А вже Мінфін може підготувати відповідну законодавчу ініціативу.

Зараз в Україні діє спрощена система оподаткування (так звана «спрощенка») — це спеціальний податковий режим, розрахований на малих підприємців, наприклад, на фізосіб-підприємців.

Його основна перевага для підприємців — сплата єдиного податку замість окремих податків і зборів, спрощена бухгалтерія і звітність.

Значна частина українського інтернет-бізнесу працює за цією схемою, часто як ФОП реєструються програмісти, щоб надавати послуги з розробки.

Українська влада вже не раз піднімала питання про те, що «спрощенка» — тимчасове явище і повинна бути скасована.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: