Види і принципи аутсорсингу!

autsorstng

Девіз аутсорсингу звучить приблизно так: “залишаю собі тільки те, що можу зробити краще за інших. Передаю на зовнішнє виконання тільки те, що стороння організація зможе зробити краще за інших”. У конкурентній боротьбі, яка в даний час досягла значних масштабів, цей девіз виступає оптимальним в прагненні до високої ефективності в роботі компанії.


Завдання аутсорсингу:

 • Удосконалення продукції і послуг при встановлених витратах виробництва.
 • Зниження вартості на послуги і продукцію, яка реалізується підприємцями при одночасному збереженні якості за допомогою зниження рівня виробничих витрат.
 • Підвищення фінансової стабільності організації. Це досягається шляхом мінімізації витрат, що не повинно відбитися на якості товарів і послуг.

Виходить, що сутність аутсорсингової діяльності полягає в тому, щоб заощадити час і гроші, а також на зосередженні підприємства на профільному виді діяльності. У використанні аутсорсингових послуг компанії розробляють види цієї діяльності, але усі послуги можна класифікувати за такими критеріями:

Передані на зовнішнє виконання цінності:

1. Ресурсний аутсорсинг – має на увазі під собою ведення підприємницької діяльності на залучених фінансових коштах, а також використання кадрових ресурсів та обладнання. У цьому визначенні напрошується питання про те, чому ж тоді цей вид аутсорсинга відрізняється від орендних і лізингових відносин, а також від кредиту? Про аутсорсингу можна говорити тоді, коли робота на позиках і орендованих потужностях пояснюється не обмеженістю можливостей підприємця, а точною стратегією ведення бізнесу, при можливості придбання, наприклад, нерухомості або інвестицій, все одно використовуються залучені фахівці.

2. Операційний аутсорсинг – має на увазі під собою передачу субпідрядникам окремих операцій, пов’язаних з виробництвом і обробкою, зберіганням, транспортуванням та закупівлею продукції. Наприклад, компанія може віддати зовнішньому виконавцеві функцію з реалізації товару (торговий агент). Якщо у компанії є власне виробництво, вона може доручити ремонтні роботи зовнішнім підрядникам.

3. Функціональний аутсорсинг – має на увазі під собою передачу сторонній організації деяких напрямків діяльності підприємства. Це може бути бухгалтерський облік, планування фінансового характеру, маркетингові дослідження, рекламні акції, охоронні функції і т.п.

Особливості аутсорсингу:

1. Повний аутсорсинг – компанія передає на зовнішнє виконання не другорядні напрямки, а виробничий або сервісний процес в повному обсязі.

2. Вибірковий аутсорсинг – компанія віддає частину встановлених завдань. Наприклад, це може бути розробка продукту. Але введення стратегії і її реалізація залишається всередині організації. Ця функція не передається.

3. Досконалий аутсорсинг – застосовується компаніями, які давно перебувають на ринку і стали відомими. Має на увазі під собою передачу на зовнішнє виконання окремих функцій, за залишенням ролі розподільника.

4. Проміжний аутсорсинг – компанія віддає на зовнішнє виконання другорядні функції, вважаючи, що аутсорсингова компанія зможе розробити основні інноваційні напрямки: цим демонструється рівень довіри до здібностей зовнішніх виконавців;

5. Трансформаційний аутсорсинг – має на увазі діяльність організації на запрошення постачальника послуг, що реалізує роботу підрозділу, він розробляє новітні системи і базу навичок.

6. Спільний аутсорсинг – він використовується для зниження і розподілу ризику при здійсненні складних проектів, він використовується для оформлення договірних відносин субпідряду.

7. Аутсорсинг спільного підприємства – створюється інша юридична особа для використання майбутніх ділових можливостей. Штат і статутний капітал передається сформованій компанії.

Вигоди, які отримує юридична особа при поділі праці:

Спеціалізований аутсорсинг – має на увазі під собою перенесення виробництва чи іншої функції в іншу точку географії, що обумовлено унікальною спеціалізацією конкретного регіону або країни.

Перенесення виробництва в найбільш оптимальний для організації регіон застосовується найбільшими світовими компаніями. Наприклад, часто переноситься виробництво в регіони Південної Азії – Найк, ІКЕА. У цих регіонах підприємці шукають дешеву робочу силу і вигідне для них оподаткування.

Аутсорсинг і його форми:

 • інсорсинг;
 • спільний аутсорсинг;
 • реструктуризаційних аутсорсинг.

При переході компанії на зовнішнє управління окремих бізнес-процесів, необхідно брати до уваги наступне:

 • необхідність в регулярній підтримці керованості процесом;
 • виділення основних видів діяльності, якими може впевнено керувати зовнішній виконавець;
 • кожна зі сторін (замовник – виконавець) виконує свою роботу і вирішує своєчасно проблеми;
 • вироблення переліку контрольних провайдерів з виконавцем, які включають в себе рівень сервісу, індекс задоволеності і т.п.
 • тертя на початковому етапі між сторонами можуть стати причиною виникнення серйозних проблем в майбутньому при співробітництві;
 • контракти, які укладаються з інфраструктурними зовнішніми виконавцями, повинні бути прозорими і гнучкими для обох сторін;
 • регулярна переоцінка контрактів між сторонами через зміни в технологіях і бізнесі;
 • необхідний правильний економічний аналіз, який полягає в тому, щоб в контракті не були відображені приховані витрати.

На цих правилах і засадах заснований сучасний аутсорсинг.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: