Відкриття бізнесу в кризу.

Відкриття бізнесу в кризу

Багато хто вважає, що почати свій бізнес в період економічного спаду – безнадійне заняття. Дійсно, на діяльності великої кількості підприємств криза позначається не кращим чином. Але це не означатиме, що з ідеєю про відкриття власного бізнесу варто розлучитися раз і назавжди. Це абсолютно неправильна позиція. Навпаки, потрібно як слід поміркувати над можливими способами її реалізації.


Відкриття бізнесу в кризу – це, безумовно, ризикований вчинок. Але, той, хто не любить ризикувати, може так ніколи і не дізнатися, який на смак «Дон Періньон». Якщо вічно чекати кращого часу, кращої погоди, кращого шансу, то можна ніколи нічого і не дочекатися. Тому, якщо вже вирішили діяти, то не варто коливатися.

Тим більше, що з точки зору економістів, криза – це все-таки не вирок для будь-яких бізнес-починань. Навпаки, у цього непростого періоду є і деякі позитивні сторони.

По-перше, ті, хто наважуються вести свій бізнес в умовах нестабільної економіки, отримують дуже корисний досвід.

По-друге, в цей період трапляється багато банкрутств, а значить, звільняє багато перспективних ніш для бізнесу і скорочується кількість конкурентів у них.

По-третє, бізнесменові в кризу доведеться бути не лише підприємцем, а й психологом, обізнаним в потребах людей. Тому йому доведеться отримувати нові знання в цій області, а це теж дуже цінне придбання, яке стане в нагоді і в будь-який час.

Якщо звернутися до статистики, то стає очевидним, що в кризу найперспективнішими сферами для бізнесу будуть харчове виробництво і фармацевтика. І дійсно, без їжі і ліків люди не зможуть обійтися в кожному разі, і на них вони будуть готові витрачати свої гроші завжди. Але на і їх розвиток складна економічна ситуація в країні накладає свій негативний відбиток. Однак, всі ризики можна звести до мінімуму, якщо скористатися рекомендаціями фахівців.

Тверезо оціните рентабельність своєї бізнес ідеї. Подумайте, чи дійсно пропоновані вами товари та послуги будуть цікаві споживачеві. Вивчіть цільову аудиторію, спробуйте якомога чіткіше уявити собі образ тих, хто буде у вас купувати або робити замовлення. Проаналізуйте купівельну спроможність своїх потенційних клієнтів. Пропонований товар або послуга не повинна бути дорогими. Обов’язково звертайте увагу на цей момент. Вивчіть своїх конкурентів. Спробуйте зрозуміти, на чому заснована успішність їх підприємств і що можете зробити ви, щоб ваш бізнес пішов ще краще. Зверніться до юриста, проконсультуйтеся з ним щодо правового оформлення вашої бізнес ідеї. Ризики в цій сфері теж слід мінімізувати до межі.

Якщо немає великої впевненості у своїх силах, то краще почати з відкриття бізнесу в інтернеті. Процедура реєстрації тут набагато простіша, не потрібно наймати персонал і шукати приміщення. Витрати, наприклад, на інтернет-магазин, будуть набагато менше, і навіть якщо ви «прогорите», то можна спробувати почати все спочатку. А якщо бізнес в мережі «піде», то його завжди можна перевести і в звичну форму.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: