Як і куди поскаржитись на магазин?

Як і куди поскаржитись на магазин

В магазині Вам продали неякісний товар? Ви наткнулися на грубість з боку персоналу або помітили інші порушення? В таку ситуацію потрапляв чи не кожен із нас, але мало хто знає, як правильно діяти в подібних конфліктних випадках.


Необхідно усвідомлювати, що бездіяльність шкодить – якщо не боротися зі свавіллям та безкарністю магазинів, продавців чи супермаркетів, ми знову із знову будемо зіштовхуватися з подібними явищами. Необхідно знати куди звернутися зі скаргою аби захистити свої права.

Одна з поширених ситуацій – придбання неякісного товару. Ви маєте діяти наступним чином. У Вас на руках має бути чек на товар, що виявився зіпсованим – це головний «папірець» без якого неможливо нічого довести. З товаром та чеком на нього необхідно повернутися до магазину та заявити про бажання повернути зіпсований, пошкоджений або неякісний товар. В магазині повинні повернути Вам гроші, які були витрачені на придбання товару або за Вашим бажанням поміняти його на продукцію нормальної якості. Інакше магазин має сплатити штраф в десятикратному розмірі від вартості товару.

Якщо мова йде про продукт харчування, який призвів до отруєння, необхідно мати медичний висновок з підтвердженням цього факту.

Обов’язково попросіть у співробітників торгової точки «Книгу відгуків і пропозицій» – вона має бути в кожному магазині в доступному місці в куточку покупця. Зафіксуйте свою скаргу, детально опишіть ситуацію, що склалася, вкажіть коли і який товар Ви придбали або яким чином були порушені Ваші права. Протягом двох тижнів адміністрація має відреагувати на скаргу та зробити відповідний запис у «Книзі відгуків і пропозицій». Наприклад, звільнити продавця, що дозволив собі грубість по відношенню до Вас.

У випадку, коли адміністрація торгівельної точки проігнорувала вимогу, Ви маєте повне право повторно написати скаргу або звернутися до вищих інстанцій з метою захисту споживчих інтересів.

Можна звернутися з відповідною заявою до Управління з захисту прав споживачів України. Якщо мова йде про неякісну техніку, апаратуру, обладнання, яка заходиться на гарантійному терміні, то візьміть с собою чек та ксерокопію технічного паспорту товару, на якому вказана дата продажу.

Обов’язково в заяві треба вказати місце знаходження і назву торгівельної точки, в якій був придбаний товар. В даній інстанції мають провести перевірку вказаного магазину з питань, порушених у заяві. Управління з захисту прав споживачів на має фінансової можливості проведення експертизи продукції, що суттєво ускладнює процедуру підтвердження підстав для задоволення Вашої скарги. Цей процес є довгим, проте, як показує практика, досить дієвим – переважну більшість скарг споживачів було задоволено.

Якщо в Управлінні з захисту прав споживачів не допомогли відстояти Ваші права як споживача, є варіант прийти зі зверненням до громадської організації з захисту прав споживачів, наприклад до Всеукраїнської асоціації з питань захисту прав споживачів або її регіональних представництв. Ці організації покликані захищати інтереси споживачів та виявилися більш дієві, ніж державні інституції, що займаються цим питанням.

Існує ще один варіант – звернутися до суду. Проте він є дуже довготривалим – судова тяганина може затягнутися на місяці, якщо не на роки, та не дешевим, адже без фахівця в сфері юрисдикції не обійтися. Навіть витративши багато часу, коштів та сил, ніхто не можу гарантувати, що Вашу скаргу буде задоволено. Такі реалії сьогодення – все через недосконалість вітчизняного законодавства.

Хоча процес відстоювання своїх прав є тривалим та непростим, проте не втомлюйтесь захищати свої інтереси – бездіяльність та байдужість покупців лише на руку недобросовісний продавцям. Саме споживачі в силах змінити ситуацію на краще.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 2
  1. Віра

    Доброго дня
    Я хотіла б запитати чи можна анонімно поскаржитися на продуктовий магазин а вірніше на його власників? Ми проживаємо у невеликому селі та всі одне одного знаємо але постійне хамство до людей, дітей, навіть виганяли дітей із магазину тільки через те,що продавець мав конфлікт із батьком дітей. Продаж алкоголю без акцизки з під прилавка. Товар,на який немає документів, наприклад м’ясні продукти, які мають властивість портитись…. Чи можна щось із цим зробити?
    Завчасно дякую та чекаю на відповідь)

  2. admin (автор)

    Доброго дня. Вам потрібно звернутись в податкову або в управління з захисту прав споживачів. Майте на увазі, анонімки не розглядаються. Тому можете спробувати поскаржитись в «усній формі» ;-)

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: